על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

משברים בזוגיות

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  משברים בזוגיות  -  (דנית )


היי לכולם רוצה לשתף בסיפור שלי אז נשואה 2 עשורים עם 3 ילדים מתבגרים.. יש לי בעיה שאני לא מצליחה להשתחרר ממנה וצריכה את עזרתכם .. הבעיה היא כזו מאז שהכרתי את בעלי הוא נוהג לצפות באתרי פורנו.. כמובן שיש לו סיפוק מיזה וכאשר הוא צופה ומקבל את פורקנו ,אין לו צורך בי. אני מאידך מאוד רוצה בזה , ניראת טוב .זה דבר שמפריע לי ומדיר שינה מעיני כי בזמן שאני ניכנסת למיטה הוא יכול להגיד שהוא צריך לעבוד ובעצם תוך זמן קצר עובר לאתרי פורנו .. אותו הדבר קורה שאני יוצאת מהבית לסידורים ויש לו זמן פנוי . כאשר אני במיטה והוא לא יושן אני לא יכולה לעצום עין , וזה פוגע בבריאות שלי , ( בהריון האחרון שלי כמעט ולא ישנתי בגלל זה ולכן ילדתי בשבוע 35, פג) כאשר אני בסידורים ואני יודעת שהוא לבד .. הראש לא מפסיק לחשוב על זה וגם זה מסוכן וגורם לי להרגשת מתח בתוחי. הגעתי לגיל שכבר זה נהפך לקשה מנשוא והפעם אמרתי חד וחלק שזה קשה לי מאוד ...הוא טוען שזה סיפוק מהיר , טוען שזה אישי , טוען שעושה את זה מגיל צעיר , טוען שלא פותחים את זה בין בני זוג , טוען שכול הגברים עושים זאת, ושאני אגיד תודה שזה לא בגידה עם בחורה.. כאילו זה משנה את המצב ... מבחינתי מרגישה כמו בגידה . הייתי אצל מטפלת זוגיות מעורכת מאוד שאמרה לי שהבעיה נובעת מחוסר הערכה כלפי.... הוא טוען שזה לא קשור . אני יודעת שיש בקשר שלנו גם חוסר הערכה ואני יודעת שהוא סוג של דו פרצופי שיכול לרגע להתחנף אלי ואם אני אגיד משהו לא במקום להתכנס בתוך עצמו ולא לגשת אלי .. מרגישה את זה שנים ולא מצליחה להשתחרר מהתקיעות הזו. יש לי לחץ בחזה מועקה שנובעת מהיחסים שלנו ... בעקבות האוננות ובעקבות השקרים הרבים שעלו בעקבות המצב הזה נוצר חוסר אמון שלדעתי הוא אצלי זאת אומרת שאני לא בוטחת בו 100 % הרבה פעמים שהוא מדבר אני מרגישה שזה שקר. במצב הזה שהוא לא מוכן לקבל את מה שמפריע לי אני שואלת את עצמי האם יש עוד צורך להחזיק משפחה ? האם לא מגיע לי בסוף היום להיות נאהבת ? האם אפשר להחזיק ככה את הזוגיות?

תשובה:  משברים בזוגיות - (שרי וינר)


הי דנית את מתארת מצב שנמשך שנים רבות שאכן מייצר קושי רב באנטמיות בינכם. את מתארת מצב שמהווה קושי רב בשנים האחרונות בבין בני זוג. הנגישות והקלות של הפורנו כיום מקשה על הרבה מערכות יחסים. כדי להתמודד עם היחסים האנטמיים בינכם שניכם צריכים לטפל בכך לא רק את. הקושי נמצא גם אצל בן זוגך. ממליצה לשניכם לטפל על ידי מומחה בטיפול מיני. בהצלחה.
 X