על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

נוי משבר בזוגיות

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  נוי משבר בזוגיות  -  (נוי)


היי אני יוצאת כבר שנתיים עם מישהו שאני מאוד מאוד אוהבת התארסנו לפני כחצי שנה וספטמבר הקרוב אנחנו עתידים להתחתן. במשך כל התקופה עד היום לא ידעתי שיש לו הלוואה של 130 אלף שהוא לקח עד שגיליתי צילום מסך במכשיר שלו לגבי ההלוואה. ובנוסף גיליתי שלפני כשנה הוא היה רשום באתר הכרות אמנם לא ניהל שיחות עם בחורות כלל, כי נכנסתי לכל האתרים שבהם הוא נרשם לדבריו הוא בדיכאון בגלל שהוא הסתיר ממנו את העניין הכספי והדרך שלו הייתה לברוח לאתר הכרות אבל לא למטרת ניהול קשר או בכלל אני מאוד מפחדת להיפגע , ואני כן חושבת שזה תסמין שיכול להתפרץ בעתיד . כי לדעתי מי שמתחיל ככה כנראה יש בו את הצד הזה. אציין כי הוא עושה הכל גם כדי להחזיר את האמון שלי השאלה האם בכלל זה יעזור לעתיד רחוק יחד? אני מאוד רוצה את עזרתכם האם לסיים את זה ולפרק את הכל או לתת הזדמנות?

תשובה:  נוי משבר בזוגיות


הי נוי. שומעת מדברייך בעיה של חוסר אמון. קשה לי לתת לך על נושא כל כך מורכב עצה בלי להכיר את בן זוגך לעומק. מבינה מאוד את הקושי שאת מציינת נראה לי שממולץ שתפנו לייעוץ כדי לחזק את האמון. בהצלחה.
 X