על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

פורנו

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  פורנו  -  (ש)


לפני 5 חודשים הסתיימה לה מערכת יחסים של חצי שנה עם עליות וירידות. אחד הנושאים שהיה לי קשה איתם זה נושא הפורנו. ניסיתי לראות אך לא התלהבתי. כמו שאת מניחה האקס חשב שזה מקום מאוד טוב ללמידה. ביקשתי מימנו שלא יראה לידי אך הוא לא יכל להיפרד מזה לגמרי כשגרתי אצלו במהלך הקורונה. מה יש ללמוד שם לא כזה הבנתי. איך אני מצליחה להסביר בצורה שלא תימשע מתחסדת או כמו הרצאה למה העניין הזה מפריע לי? אני רוצה להיות בטוחה שאם אני עם מישהו הוא יקבל את הגבולות שלי כמו שאקבל את שלו.

תשובה:  פורנו - (שרי וינר)


הי מדבריך עולה קושי בזוגיות שבה בן זוגך מקיים התמכרות לפורנו. אי אפשר לדעת מה יהיה במערכת היחסים הבאה שלך ויש הבדל בין צפייה בפורנו להתמכרות הכל קשור לשליטה.הכל זו שאלה של פרופורציות ואיזון. לא נראה לי שאפשר למנוע זאת לחלוטין אך אפשר לשלוט בזה.
 X