על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

פרידה בקורונה

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  פרידה בקורונה  -  (תמר)


שלום רב, בהליכי גירושין לאחר שהיינו פרודים במשך כשנה. בזמן שהייתי בפרידה,התחלתי לצאת עם פרוד אחר..קשר אינטסיבי ואינטימי מאוד אך ללא סקס.גם הוא היה אמור להתגרש..אבל אז לטענתו בזכות הקורונה התאהב שוב באישתו,ביטל הכל וריסק אותי..מעוניין להשאר בקשר ידידותי בלבד..איך יתכן שאחרי שהיה כל כך מכוון לגירושים ופרק ב' איתי,פתאום הוא בירח דבש שני?? אשמח לעצה,תודה מראש.

תשובה:  פרידה בקורונה - (שרי וינר)


הי תמר מדבריך עולה כי הבן זוג שהיית איתו החליט לחזור לבת זוגו ממנה חשב להיפרד. ברור שההחלטה לא להיפרד איננה קשורה בך אלא קשורה בכך שהקורונה נתנה את ההזדמנות לאנשים לחשבון נפש ועוררה פחדים מהצביון של המציאות. מניחה שכל אלו ועוד הביאו אותו להחלטה זו. למרות הקושי שהעניים מטיל עליך אין דברים שאת יכולה לעשות כדי לשנות את ההחלטה. בהצלחה
 X