על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

שנאה עצמית ובגידה

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  שנאה עצמית ובגידה  -  (יעל)


שלום, האם ידוע על קשר בין שנאה עצמית ובגידה ? אשמח למידע והפנייה לחומר מקצועי

תשובה:  שנאה עצמית ובגידה - (שרי וינר)


הי יעל השאלה ששאלת כללית מדי יתכן ואת מתכוונת לפגיעה עצמית. יתכן ובמקרה שאת מתכוונת ישנו הרס עצמי שלא בהכרח קשור לשנאה עצמית.חשוב לבדוק האם הבגידה חוזרת על עצמה האם זהו דפוס התנהגות או שזה חד פעמי ובמקרה הזה לא נראה לי שיש קשר לשנאה עצמית. בגידה זו הזדמנות לבדוק את הזוגיות את החוזקות והחולשות ומה כדאי לשפר. בהצלחה
 X