על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

תחילת קשר

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  תחילת קשר  -  (נועה)


אהלן. לפני חודשיים וחצי נפגשתי עם מישהי בטינדר (אני דו מינית) בתור אחת שקשה לה להמשך זאת הייתה הפתעה נעימה. סיימנו בבר ונסענו אלייה. היה לנו סקס פשוט מטורף, שכבנו איזה 4 פעמים. מאז במשך שבועיים אני ישנה אצלה כל יום(יוזמה שלה) . היא עפה עליי ברמות.. כל פעם שהייתי צריכה לחזור הביתה הייתה מנשקת אותי בטירוף כאילו טלנובלה טורקית. לגבי הסקס, היא סיפרה שלא היה לה דבר כזה בחיים, והאמת שגם לי. כבר אחרי יומיים הזמינה אותי לארוחת ערב אצל זוג חברים שלה, אחרי שלושה ארבעה ימים סגרה לנו מקום במסעדה וסיפרה לי שהיא סיפרה לאמא שלה עליי. גם הזמינה לנו נופש שהיינו. מה שהדליק לי נורה אדומה זה שלא היו לה אף פעם באמת מערכות יחסים(היא בת 30 ונראת מעולה) הייתה מערכת יחסים אחת לפני 5 שנים עם גבר שזה נגמר בזה שהוא זרק כיסאות בבית, והייתה עוד בחורה שהייתה איתה חודש ואמרה שזה נגמר לא טוב. אבל היא הרעיפה עליי כל כך הרבה אהבה שהדחקתי את המידע הזה. הרגשתי שאני חייבת שירד לה קצת ממני בשביל שאוכל להרגיש אליה.. זה הגיע למצב שלא הצלחתי לגמור בסקס והיא הרגישה ונפגעה מזה. החברים שלי צחקו שאוטוטו היא הולכת להציע לי נישואים. פתאום אחרי 3 שבעות בערך היא התחילה להתרחק וזה היה דיי מוזר. ואז היא אמרה לי בבכי שהיא מרגישה אליי רגשות מאוד חזקים בפרק זמן כל כך קצר והיא לא יודעת מה לעשות עם כל זה. אמרתי לה בואי נתנתק שבוע, זה יותר מידי אינטנסיבי ואני לא רוצה להגיע למצב שאני בורחת ממנה.. היא לא נתנה לי באמת להתנתק. המשכנו להיות ביחד. פתאום היא פחות יוזמת שיחה והודעות ובקשות שאני אשן אצלה. ואז היא התחילה להגיד שהיא בנאדם שרגיל להיות לבד, שיש לה רגשות הכי חזקים שהיו לה בחיים והיא לא יודעת אם היא מוכנה לזה. בסופו של דבר היא באה אליי, בקשה להתנתק, היא מנשקת אותי, עוד שניה אנחנו שוכבות והיא מספרת לי שכולם אומרים לה שלא ראו אותה מאושרת ככה ושאני המתנה הכי גדולה שהיא קיבלה בחיים. אמרתי לה אז למה? אמרה לי שהיא לא מוותרת עליי ושזה עניינים שלה עם עצמה, שיש לה הרבה תסריטים בראש והיא לא יודעת אם היא תוכל לעמוד בזה. מפה לשם אחרי כמה ימים שלחה לי הודעה שהיא חושבת עליי ומאז לא דיברה איתי 5 ימים. שלחתי לה הודעה שאני רוצה אותה ושהיא צריכה טיפול ושנעבוד על זה ביחד. שלחה לי שהיא צריכה להיות לבד ופה זה נגמר. והיא מבחינתה שאני אמשיך הלאה בחיים. אני לא מרגישה שאני מאוהבת בה, אבל מסריט אותי הסיפור הזה... האם זה הגיוני? את כל כך אוהבת ומשחררת בנאדם? האם היא מחרטטת אותי? אני ממש בתסביך על זה..

תשובה:  תחילת קשר - (שרי וינר)


הי נעה. ההכרות שלך עם הבחורה היתה קצרה ואינטנסבית אינני יודעת מה הרקע או הקשיים שמלווים אותה המערכות יחסים. אין ספק שיש כאן משהו מורכב שאיינו קשור בך. זה חלק מהתנסות במערכות יחסים. יתכן ותשמעי ממנה ויתכן שלא. תבדקי מה נכון לך ובהצלחה בהמשך.
 X