על הספה - פורומי מומחים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

איבדתי את המוטיבציה והאנרגיה לפעול

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים מנוהל ע"י נעה מצגר גרנות, פסיכולוגית קלינית מדריכה בטיפול ואבחון
נעה מצגר גרנות, פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים
פסיכולוגית קלינית מומחית עם הסמכה כמדריכה בטיפול ואבחון נסיון של 18 שנה בפסיכותרפיה בקליניקה פרטית ובמסגרות ציבוריות שונות. שילוב של כלים דינאמיים וCBT נסיון רב בטיפול במצבי דכאון, משברי חיים וקשיים עם נטיה מינית. נסיון רב בטיפול בדכאון אחרי לידה, ליווי נשים עם קשיי פריון. מדריכה בפסיכותרפיה ובכתיבת מקרים לבחינה.
אודות הפורום

הפורום מהווה מערכת שאלות-ותשובות עבור הקהל הרחב, המעוניין לקבל מענה לשאלות הנוגעות לטיפול פסיכולוגי במבוגרים.

ניתן לשתף בשאלות ודילמות לגבי טיפול פסיכולוגי, סוג הטיפול ומסגרת הטיפול. ההשתתפות באתר אנונימית. כל שאלה שתועלה לאתר תעבור קודם סינון על-ידי מנהלי הפורום, הרשאים להחליט שלא לפרסמה, או למחוק הודעה/שאלה שכבר פורסמה.

התייעצות דרך הפורום אינה מהווה תחליף לטיפול או להתייעצות מלאה עם איש מקצוע


שאלה:  איבדתי את המוטיבציה והאנרגיה לפעול  -  (שני)


אני אחרי מחלה ממושכת, הייתי בחורה שמחה עם מלא מוטיבציה לעשות דברים ופתאום עכשיו אני מרגישה שאין לי את הכוחות. אשמח לעצה קטנה איך להחזיר לעצמי את הכוח? ומה טיפול פסיכולוגי יכול לעזור?

תשובה:  איבדתי את המוטיבציה והאנרגיה לפעול - (נעה מצגר גרנות)


שני שלום את כותבת שהיתה לך מחלה ממושכת אך לא מציינת במה מדובר כך שתשובתי תהיה כללית ולא ספציפית. כשאדם מרגיש העדר כוחות לאורך זמן חשוב לפני הכל לבדוק שמצבו הרפואי תקין. בדיקות דם בסיסיות, תפקודי בלוטת תריס, מחסור בויטמינים וכל בדיקה אחרת שהרופא המטפל יכול להמליץ על מנת לשלול גורם פזיולוגי להעדר הכוחות. לפעמים לאחר מחלה ממושכת לוקח לגוף זמן להתאושש ובסופו של דבר המוח, הוא איבר בגופנו. מעבר לכך, מחלה רצינית ומאבק בה יכולים גם לגרום להידלדלות של הכוחות הנפשיים וחשוב 'למלא את המצברים'. כמו כן לאחר ארועי מחלה משמעותיים לעיתים אנשים שואלים עצמם שאלות מהותיות על מהלך חייהם ומחשבים דרכם מחדש. טיפול פסיכולוגי יכול להועיל במקרים אלו. טיפול יכול גם לאפשר עיבוד של הארוע שעברת (ומחלה ממושכת, במיוחד אם היא מסכנת חיים, יכולה להיות טראומטית לעיתים). אגב, גם הרפואה האלטרנטיבית בידיו של מטפל מיומן יכולה לעזור רבות במקרים של תשישות אחרי מחלה. לסיכום, ראשית בדקי שמצבך הרפואי הכולל תקין. ואז שקלי את סוג טיפול ההמשך שאת מרגישה שמתאים לך. כל טוב. נעה
 X