על הספה - פורומי מומחים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

איך ואם בכלל להגיד שכדאי לעשות פעילות גופנית

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים מנוהל ע"י נעה מצגר גרנות, פסיכולוגית קלינית מדריכה בטיפול ואבחון
נעה מצגר גרנות, פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים
פסיכולוגית קלינית מומחית עם הסמכה כמדריכה בטיפול ואבחון נסיון של 18 שנה בפסיכותרפיה בקליניקה פרטית ובמסגרות ציבוריות שונות. שילוב של כלים דינאמיים וCBT נסיון רב בטיפול במצבי דכאון, משברי חיים וקשיים עם נטיה מינית. נסיון רב בטיפול בדכאון אחרי לידה, ליווי נשים עם קשיי פריון. מדריכה בפסיכותרפיה ובכתיבת מקרים לבחינה.
אודות הפורום

הפורום מהווה מערכת שאלות-ותשובות עבור הקהל הרחב, המעוניין לקבל מענה לשאלות הנוגעות לטיפול פסיכולוגי במבוגרים.

ניתן לשתף בשאלות ודילמות לגבי טיפול פסיכולוגי, סוג הטיפול ומסגרת הטיפול. ההשתתפות באתר אנונימית. כל שאלה שתועלה לאתר תעבור קודם סינון על-ידי מנהלי הפורום, הרשאים להחליט שלא לפרסמה, או למחוק הודעה/שאלה שכבר פורסמה.

התייעצות דרך הפורום אינה מהווה תחליף לטיפול או להתייעצות מלאה עם איש מקצוע


שאלה:  איך ואם בכלל להגיד שכדאי לעשות פעילות גופנית  -  (אור)


בני בן 18, כל היום על המחשב, סובל מעודף משקל קל ומיציבה חלשה. אם אני אומרת לו שכדאי לעשות פעילות גופנית כל שהיא מתעצבן, ואני מבינה את הכעס שלו כי גם אני לא אוהבת כשמעירים לי על נושאים כאלו. מצד שני, מפחדת שלא מבין את החשיבות .. מפחדת לעזוב את הנושא לגמרי ואז אולי יגיע למצבים שיהיה לו יותר קשר לצאת מהם. מה עלי לעשות ?

תשובה:  איך ואם בכלל להגיד שכדאי לעשות פעילות גופנית - (נעה מצגר גרנות)


אור שלום הערות למתבגרים (וגם למבוגרים) אודות חשיבות הפעילות הגופנית לרוב אינן יעילות ונחוות כביקורת. היי בטוחה שהוא יודע מהמדיה ומהסביבה על חשיבות הפעילות הגופנית אך כנראה קשה לו לגייס את הכוחות לכך. את מספרת שגם את לא אוהבת שמעירים לך והדבר אינו מפתיע. מה שניתן לעשות הוא לתת דוגמא אישית של אורח חיים בריא. דבר נוסף שרצוי לעשות זה לשאול את בנך האם מרגיש שזקוק לעזרה כלשהי מכם. אם משהו מפריע לו או קשה לו. אולי כך תוכלי להבין מדוע הוא כל היום מול המחשב ולעזור לו בכך. בהצלחה. נעה
 X