על הספה - פורומי מומחים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

אנונימי

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים מנוהל ע"י שירה אינגבר-כהן, פסיכולוגית קלינית מומחית
שירה אינגבר-כהן, פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים
פסיכולוגית קלינית מומחית, מטפלת ביחידים (ילדים, נוער ומבוגרים) ובזוגות, ומדריכת הורים. משלבת בעבודתה מגוון גישות טיפוליות: הגישה הפסיכודינמית (הגישה ה"קלאסית"), IPT, סכמה תרפיה, CBT מבוסס מיינדפולנס, EFT לזוגות. עמוד בפייסבוק: Shira.Ingber.Cohen
אודות הפורום

הפורום מהווה מערכת שאלות-ותשובות עבור הקהל הרחב, המעוניין לקבל מענה לשאלות הנוגעות לטיפול פסיכולוגי במבוגרים.

ניתן לשתף בשאלות ודילמות לגבי טיפול פסיכולוגי, סוג הטיפול ומסגרת הטיפול. ההשתתפות באתר אנונימית. כל שאלה שתועלה לאתר תעבור קודם סינון על-ידי מנהלי הפורום, הרשאים להחליט שלא לפרסמה, או למחוק הודעה/שאלה שכבר פורסמה.

התייעצות דרך הפורום אינה מהווה תחליף לטיפול או להתייעצות מלאה עם איש מקצוע


שאלה:  אנונימי  -  (אנונימי)


אהלן אני שוהה בחו"ל כבר למעלה מ4 שנים ברצף ולפני כשנה בערך עישנתי גראס כנראה יותר מדי בבת אחת כתוצאה מכך חטפתי התקף חרדה כי הרגשתי תחושת ניתוק ותחושה שאני בעולם אחר שלא חשתי לפני כן הדבר הרגיש לי מוזר ולא שגרתי והוביל למצב שעד היום נותרה בי "צלקת" שמפריעה לאיכות חיים שלי. לפי מה שקראתי באינטרנט המצב נקרא דיסואסציה בשנה האחרונה עברתי המון קשיים ומצב של לחץ ועומס נפשי כבד עקב אירועים שונים בחיים שגרמו לי להתחיל תרופות נגד דכאון וחרדה (Zoloft) התחלתי לפני כ-3 חודשים בערך אני לוקח כל יום כ-50 מ"ג יש לציין שחל שיפור קל בהרגשה ממה שהיה אבל עדיין קשה לי לתפקד כמו בעבר אני מרגיש בן אדם שונה לחלוטין כל פעם שאני חווה הרגשה שאני "תקוע בעולם אחר" ולפעמים קשה גם לפתוח את העיניים כי אני לא רוצה לחוות את זה שוב נהיות לי צמרמורות חזקות באיזור הראש והדבר מוביל לחוסר אונים והרגשה של אי שפיות. אני לא מרגיש שהכדורים כבר אפקטיביים למצב הנתון אני אמור להתחיל שיחות עם פסיכולוג השבוע בתקווה שמשהו ישתפר...אשמח לכל עצה שתוכל לעזור בנושא.

תשובה:  אנונימי


שלום לך, טוב שקבעת פגישה עם פסיכולוג. מציע לך לשתף בפגישה מתחושותיך. בינתיים, מציע לך פחות לחפש באינטרנט הסברים שונים לתחושות שאתה מרגיש, ולעשות באופן רגוע את הדברים השגרתיים בחייך.
 X