על הספה - פורומי מומחים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

אנרגיות ירודות בערב

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים מנוהל ע"י נעה מצגר גרנות, פסיכולוגית קלינית מדריכה בטיפול ואבחון
נעה מצגר גרנות, פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים
פסיכולוגית קלינית מומחית עם הסמכה כמדריכה בטיפול ואבחון נסיון של 18 שנה בפסיכותרפיה בקליניקה פרטית ובמסגרות ציבוריות שונות. שילוב של כלים דינאמיים וCBT נסיון רב בטיפול במצבי דכאון, משברי חיים וקשיים עם נטיה מינית. נסיון רב בטיפול בדכאון אחרי לידה, ליווי נשים עם קשיי פריון. מדריכה בפסיכותרפיה ובכתיבת מקרים לבחינה.
אודות הפורום

הפורום מהווה מערכת שאלות-ותשובות עבור הקהל הרחב, המעוניין לקבל מענה לשאלות הנוגעות לטיפול פסיכולוגי במבוגרים.

ניתן לשתף בשאלות ודילמות לגבי טיפול פסיכולוגי, סוג הטיפול ומסגרת הטיפול. ההשתתפות באתר אנונימית. כל שאלה שתועלה לאתר תעבור קודם סינון על-ידי מנהלי הפורום, הרשאים להחליט שלא לפרסמה, או למחוק הודעה/שאלה שכבר פורסמה.

התייעצות דרך הפורום אינה מהווה תחליף לטיפול או להתייעצות מלאה עם איש מקצוע


שאלה:  אנרגיות ירודות בערב  -  (אורית)


יש לי שלושה ילדים,עובדת, אבל בשעות הערב יורדות לי האנרגיות. אני מתחילה להרגיש דיכאון. בבוקר אני מרגישה מצוין גם בצהריים זה קורה לי רק בערב. כיצד ניתן לטפל?

תשובה:  אנרגיות ירודות בערב - (נעה מצגר גרנות)


אורית שלום בשלב ראשון ממליצה לך לגשת לרופאת המשפחה ולוודא שבדיקות הדם שלך תקינות. יש מספר גורמים רפואיים שיכולים לגרום לירידה באנרגיות ואף דכדוך. אם הבדיקות תקינות השלב הבא בעיני הוא לגשת לטיפול פסיכולוגי ולבדוק אם יש גורמי סטרס פנימיים או חיצוניים שגורמים לך למצוקה ושטיפול יכול לעזור בהם. פסיכולוגית טובה תוכל לאמר לך אם המצב מצריך פניה לפסיכיאטרית. אופציה שניה היא להיבדק קודם על ידי פסיכיאטרית ולהתיעץ אם המצב מצריך התערבות תרופתית או ששווה להתחיל קודם בטיפול פסיכולוגי ולראות אם זה מספיק. שתי האפשרויות טובות. שיהיה בהצלחה. נעה
 X