על הספה - פורומי מומחים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

בעית חוסר ניקיון אקוטית אצל בתי

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים מנוהל ע"י נעה מצגר גרנות, פסיכולוגית קלינית מדריכה בטיפול ואבחון
נעה מצגר גרנות, פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים
פסיכולוגית קלינית מומחית עם הסמכה כמדריכה בטיפול ואבחון נסיון של 18 שנה בפסיכותרפיה בקליניקה פרטית ובמסגרות ציבוריות שונות. שילוב של כלים דינאמיים וCBT נסיון רב בטיפול במצבי דכאון, משברי חיים וקשיים עם נטיה מינית. נסיון רב בטיפול בדכאון אחרי לידה, ליווי נשים עם קשיי פריון. מדריכה בפסיכותרפיה ובכתיבת מקרים לבחינה.
אודות הפורום

הפורום מהווה מערכת שאלות-ותשובות עבור הקהל הרחב, המעוניין לקבל מענה לשאלות הנוגעות לטיפול פסיכולוגי במבוגרים.

ניתן לשתף בשאלות ודילמות לגבי טיפול פסיכולוגי, סוג הטיפול ומסגרת הטיפול. ההשתתפות באתר אנונימית. כל שאלה שתועלה לאתר תעבור קודם סינון על-ידי מנהלי הפורום, הרשאים להחליט שלא לפרסמה, או למחוק הודעה/שאלה שכבר פורסמה.

התייעצות דרך הפורום אינה מהווה תחליף לטיפול או להתייעצות מלאה עם איש מקצוע


שאלה:  בעית חוסר ניקיון אקוטית אצל בתי  -  (לואיזה )


שלום בתי בת 27 סובלת מבעיות נפשיות שונות, ומטופלת. היא חולקת דירה עם בת זוג. בכל פעם שאני מגיעה לבקר, לא בהפתעה, אלא בתיאום של כמה ימים מראש, אני בשוק מרמת הלכלוך בדירה. לעיתים אני משוכנעת שהיא לא ניקתה את הרצפה והחברים שבועות. שאלתי היא , לפני שאני משוחחת איתה על כך , האם יש תופעה פסיכולוגית שבה אנשים ממש נהנים מהסירחון , הלכלוך על הרצפה, כולל מיץ זבל שטפטך ופשוט נשאר שבועות.מזה שבגדים זרוקים בכל הבית על הרצפה , בכמויות ? היא במצב מאוזן תרופתית, לא עובדת כרגע, בת הזוג עובדת.תודה.

תשובה:  בעית חוסר ניקיון אקוטית אצל בתי - (נעה מצגר גרנות)


לואיזה שלום. אינני חושבת שמישהו נהנה לחיות במצב של הזנחה ולא ידוע לי על מצב כזה שנחשב מבחינת הבריאות הנפשית. לרוב הזנחה פיזית של האדם או סביבתו נובעת מהעדר כוחות להתמודד עם המטלות הבסיסיות של החיים. אולי תעלי את הנושא ותנסי לבדוק איתה את מקור הקושי, לא ממקום נוזף אלא ממקום שמבין שיש בעיה. בהצלחה. נעה
 X