על הספה - פורומי מומחים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

היסוס לגבי המשך טיפול

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים מנוהל ע"י נעה מצגר גרנות, פסיכולוגית קלינית מדריכה בטיפול ואבחון
נעה מצגר גרנות, פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים
פסיכולוגית קלינית מומחית עם הסמכה כמדריכה בטיפול ואבחון נסיון של 18 שנה בפסיכותרפיה בקליניקה פרטית ובמסגרות ציבוריות שונות. שילוב של כלים דינאמיים וCBT נסיון רב בטיפול במצבי דכאון, משברי חיים וקשיים עם נטיה מינית. נסיון רב בטיפול בדכאון אחרי לידה, ליווי נשים עם קשיי פריון. מדריכה בפסיכותרפיה ובכתיבת מקרים לבחינה.
אודות הפורום

הפורום מהווה מערכת שאלות-ותשובות עבור הקהל הרחב, המעוניין לקבל מענה לשאלות הנוגעות לטיפול פסיכולוגי במבוגרים.

ניתן לשתף בשאלות ודילמות לגבי טיפול פסיכולוגי, סוג הטיפול ומסגרת הטיפול. ההשתתפות באתר אנונימית. כל שאלה שתועלה לאתר תעבור קודם סינון על-ידי מנהלי הפורום, הרשאים להחליט שלא לפרסמה, או למחוק הודעה/שאלה שכבר פורסמה.

התייעצות דרך הפורום אינה מהווה תחליף לטיפול או להתייעצות מלאה עם איש מקצוע


שאלה:  היסוס לגבי המשך טיפול  -  (נטליה)


שלום אני מטופלת אצל פסיכולוג בערך חודשיים (8-9) מפגשים של 50 דקות כל אחת. היות ויש לי ניסיון מר עם פסיכולוגים הצבתי מתחילת הטיפול מטרות ויעדים , שיקפתי בפניו את חוסר האמון של בפיסכולוגים והסברתי לו שאני שוב מנסה לתת אמון בטיפול איתו. היו לי חששות לגביו .(לוקח תעריף מאוד זול) ולא ראיתי המלצות עליו (הגעתי אליו דרך האינטרנט) החששות התאמתו..אני מרגישה שהטיפול מבולגן, אין דרך או כיוון ובטח שלא הצמדות למטרות. הוא לא מתייחס לפרטים חשובים שאני מספרת (ואני אומרת לו שבעיניי הם חשובים) או לתלונות על חרדות שיש לי. הוא לא נתן תוכנית טיפולית מסודרת ובקיצור מרגיש לי שהוא פשוט לא יודע איך להתמודד איתי או אין לו כלים מקצועיים. העלתי את הנושא בפניו- הוא אמר שהוא שמח שהעלתי את הנושא וכל הכבוד- אבל אין לו תשובות. הוא התחמק מזה וגמגם שטיפול זה תהליך ארוך...ולא בדיוק התמקד במה שאמרתי. הוא לא מסביר כמעט כלום, לא מפרט נותן לי להתבשל עם עצמי. הסברתי שחשוב לי שקיפות, לדעת מה התוכנית הטיפולית, לדעת שהמטרות בפוקוס..ביקשתי טיפול CBT לחרדות ושום דבר מזה לא קורה. רק משוחחים מרגישה שאני רק פורקת אבל איו למידה או התקדמות. אמרתי לו שאני רוצה כלים פרקטיים לחרדות שלשם זה באתי...אבל בשטח כלום לא קורה. אתמול בפגישה ממש יצאתי עליו ועדיין לא נתן תשובות והתחמק. ואני סתם יוצאת עצבנית מהפגישות שבעיניי הם סרק. אני לא יודעת איך להמשיך מפה?

תשובה:  היסוס לגבי המשך טיפול - (נעה מצגר גרנות)


נטליה שלום אני שומעת שאת מרגישה שהטיפול לא עונה על ציפיותייך וצרכייך. עשית נכון שהעלית את הנושא בטיפול, בכך נתת הזדמנות לשינוי. יחד עם זאת, אם את עדיין מרגישה שהטיפול לא נותן מענה לצרכייך מותר לך להעלות זאת שוב ובמקרה הצורך להפסיקו. לא כל מטפל מתאים לכל מטופל. אני רוצה רק לסייג ולאמר: אם זאת תופעה שאת רואה שחוזרת על עצמה בחייך, שאת מתחילה טיפולים ומרגישה ככה לאחר מספר פגישות, אזי יש מקום לבדוק עומק מה קורה לך בסיטואציות האלה ולא להחליף שוב מטפל. נעה
 X