על הספה - פורומי מומחים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

המשך טיפולים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים מנוהל ע"י נעה מצגר גרנות, פסיכולוגית קלינית מדריכה בטיפול ואבחון
נעה מצגר גרנות, פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים
פסיכולוגית קלינית מומחית עם הסמכה כמדריכה בטיפול ואבחון נסיון של 18 שנה בפסיכותרפיה בקליניקה פרטית ובמסגרות ציבוריות שונות. שילוב של כלים דינאמיים וCBT נסיון רב בטיפול במצבי דכאון, משברי חיים וקשיים עם נטיה מינית. נסיון רב בטיפול בדכאון אחרי לידה, ליווי נשים עם קשיי פריון. מדריכה בפסיכותרפיה ובכתיבת מקרים לבחינה.
אודות הפורום

הפורום מהווה מערכת שאלות-ותשובות עבור הקהל הרחב, המעוניין לקבל מענה לשאלות הנוגעות לטיפול פסיכולוגי במבוגרים.

ניתן לשתף בשאלות ודילמות לגבי טיפול פסיכולוגי, סוג הטיפול ומסגרת הטיפול. ההשתתפות באתר אנונימית. כל שאלה שתועלה לאתר תעבור קודם סינון על-ידי מנהלי הפורום, הרשאים להחליט שלא לפרסמה, או למחוק הודעה/שאלה שכבר פורסמה.

התייעצות דרך הפורום אינה מהווה תחליף לטיפול או להתייעצות מלאה עם איש מקצוע


שאלה:  המשך טיפולים  -  (יהלומה)


אני נפגשת עם מטפלת ככמה שנים יש לי תחושה שאני מכורה למפגשים ונראה לי שגם למטפלת בסוף כל מפגש אני סופרת את הימים עד למפגש הבא אני שוקלת להפסיק את הפגישות ולנסות סוג של גמילה.. אשמח לקבל יעוץ מה לעשות .

תשובה:  המשך טיפולים - (נעה מצגר גרנות)


יהלומה יקרה. בתוך טיפול פסיכולוגי נוצרים באופן בלתי נמנע יחסי תלות. בוודאי בטיפול של שנים. המטופל נעשה תלוי במידה מסוימת במטפל. לרוב זה מעיד שהטיפול הוא מקום משמעותי עבור המטופל. אין בכך להעיד על "התמכרות". אני מציעה לך להעלות את התחושות האלה בטיפול כמו גם את ההרגשה שהמטפלת מכורה לפגישות. דברו על זה. ואם יש לך מחשבות לסיים את הטיפול גם זה נושא חשוב וליגיטימי לשיחה. יש טיפולים שנמשכים שנים רבות ומספקים צורך עמוק אצל מטופלים ואין בכך שום רע. נעה
 X