על הספה - פורומי מומחים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

חרדה מפגישה ראשונה עם פסיכיאטר

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים מנוהל ע"י שירה אינגבר-כהן, פסיכולוגית קלינית מומחית
שירה אינגבר-כהן, פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים
פסיכולוגית קלינית מומחית, מטפלת ביחידים (ילדים, נוער ומבוגרים) ובזוגות, ומדריכת הורים. משלבת בעבודתה מגוון גישות טיפוליות: הגישה הפסיכודינמית (הגישה ה"קלאסית"), IPT, סכמה תרפיה, CBT מבוסס מיינדפולנס, EFT לזוגות. עמוד בפייסבוק: Shira.Ingber.Cohen
אודות הפורום

הפורום מהווה מערכת שאלות-ותשובות עבור הקהל הרחב, המעוניין לקבל מענה לשאלות הנוגעות לטיפול פסיכולוגי במבוגרים.

ניתן לשתף בשאלות ודילמות לגבי טיפול פסיכולוגי, סוג הטיפול ומסגרת הטיפול. ההשתתפות באתר אנונימית. כל שאלה שתועלה לאתר תעבור קודם סינון על-ידי מנהלי הפורום, הרשאים להחליט שלא לפרסמה, או למחוק הודעה/שאלה שכבר פורסמה.

התייעצות דרך הפורום אינה מהווה תחליף לטיפול או להתייעצות מלאה עם איש מקצוע


שאלה:  חרדה מפגישה ראשונה עם פסיכיאטר   -  (יעל)


אני עוברת תקופה לא קלה. גם אמא שלי חולה גם הקורונה הכל ביחד. יש לי פגישה עם פסיכיאטר אחרי הרבה מאוד שנים שלא הייתי בטיפול. עברתי בעבר טיפול שגוי ופוסט טראומה מאשפוז לפני המון המון שנים. אין לי ברירה ובכל זאת החלטתי ללכת ולחדש טיפול. אני לא יודעת מה הולך להיות בפגישה הראשונה יש לי חרדות קשות מפסיכיאטרים במיוחד מאשפוזים וכו. למרות זאת אני כן הולכת עם הפחד לפגישה הראשונה אבל בפחד גדול רק בגלל שאני פוחדת מפסיכיאטרים והמערכת בתחום בריאות הנפש. הטיפול הוא במרפאה מסוימת בארץ, ובכל זאת, בגלל הטיפול השגוי שעברתי והפחד מפסיכיאטרים ואחרי מה שעברתי יש לי גם טראומה לבוא למקום הזה. רציתי לשאול ובבקשה עם אתה יכול לכבד אותי ותודה על ההבנה אני ממש מבקשת לא לכתוב לי כלום על נושא אשפוזים. רק רציתי לשאול ולהתעודד איך להקל על עצמי עד הפגישה הראשונה. זה ממש חשוב לי. ובכלל איך להקל על החרדה לקראת הפגישה הראשונה עם הפסיכיאטר אני לא מכירה את הפסיכיאטרים של היום והטיפולים של היום. אני מאחלת לך סוף שבוע נפלא ורק בריאות עם מה שקורה במדינה ובעולם עם הקורונה.

תשובה:  חרדה מפגישה ראשונה עם פסיכיאטר


שלום יעל, אמי מציע לך לפנות לטיפול פסיכולוגי בכל מקרה, שילווה אותך בהתמוגגויות שאת מתארת. לגבי הפגישה הראשונה עם הפסיכיאטר - מציע לך לשתף אותו בחששות שלך, ולזכור שהמטרה היא לסייע לך. בהצלחה.
 X