על הספה - פורומי מומחים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

טיפול ב'ציבורי'

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים מנוהל ע"י נעה מצגר גרנות, פסיכולוגית קלינית מדריכה בטיפול ואבחון
נעה מצגר גרנות, פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים
פסיכולוגית קלינית מומחית עם הסמכה כמדריכה בטיפול ואבחון נסיון של 18 שנה בפסיכותרפיה בקליניקה פרטית ובמסגרות ציבוריות שונות. שילוב של כלים דינאמיים וCBT נסיון רב בטיפול במצבי דכאון, משברי חיים וקשיים עם נטיה מינית. נסיון רב בטיפול בדכאון אחרי לידה, ליווי נשים עם קשיי פריון. מדריכה בפסיכותרפיה ובכתיבת מקרים לבחינה.
אודות הפורום

הפורום מהווה מערכת שאלות-ותשובות עבור הקהל הרחב, המעוניין לקבל מענה לשאלות הנוגעות לטיפול פסיכולוגי במבוגרים.

ניתן לשתף בשאלות ודילמות לגבי טיפול פסיכולוגי, סוג הטיפול ומסגרת הטיפול. ההשתתפות באתר אנונימית. כל שאלה שתועלה לאתר תעבור קודם סינון על-ידי מנהלי הפורום, הרשאים להחליט שלא לפרסמה, או למחוק הודעה/שאלה שכבר פורסמה.

התייעצות דרך הפורום אינה מהווה תחליף לטיפול או להתייעצות מלאה עם איש מקצוע


שאלה:  טיפול ב'ציבורי'  -  (אנונימי)


התחלי טיפול ב'ציבורי' לפני כשלושה חדשים, אני מטופלת אצל עו"ס ודי מרוצה, לאחרונה אני שומעת שוב שוב על חוסר המקצועיות של מטפלים ב'ציבורי', ואני ממש מתוסכלת, כי יש לי אפשרות לממן טיפול ב'פרטי', גם אם זה יהיה בקושי. (לפני שפניתי לטיפול לא חשבתי שיש הבדלים גדולים) האם באמת המצב ב'ציבורי' כ"כ גרוע? ואיך אני יכולה לברר את מידת הניסיון והמקצועיות של המטפלת שלי בלי לפגוע בה?

תשובה:  טיפול ב'ציבורי' - (נעה מצגר גרנות)


פונה אנונימי שלום רב. בתור מי שעבדה 15 שנה לערך בשרות הציבורי עם קולגות ממקצועות שונים ורמות הכשרה שונות שאני יכולה להעיד שניתן לקבל טיפול מצוין בשרות הציבורי. אנשי מקצוע רבים, בוחרים להמשיך שנים רבות לעבוד בשרות הציבורי כי הם מפיקים ערך מהעבודה בצוות ומהחוויה של לגדל את הדורות הבאים במקצוע. ולמולם יש אנשי מקצוע חדשים בשרות הציבורי, פחות מנוסים אמנם, אך לרוב מלאי מוטיבציה ומוחזקים על ידי סביבה מלמדת ומכילה. ההחיסרון העיקרי וכמעט היחיד בעיני בטיפול בשרות הציבורי היא שהטיפולי נמצא לרוב תחת מגבלת זמן. אם אתה נמצא בטיפול שאתה מרגיש בו טוב..אל תתייחס לחוויות של אחרים. גם כך כל אחד חוויה ונה מהחיים מכל מיני סיבות. רתישאר איפה שטוב ונכון לך. נעה
 X