על הספה - פורומי מומחים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

ילד בן 4 סימן מצוקה הפרדה הורית נהוגה

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים מנוהל ע"י חיים פינקלמן, פסיכולוג קליני מומחה
חיים פינקלמן, פסיכולוג קליני מומחה פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים
פסיכולוג קליני מומחה. מטפל במבוגרים, זוגות, בני נוער וילדים. בעל הכשרה מעמיקה וניסיון רב ומגוון. מטפל בגישה פסיכודינאמית, ובכלים טיפוליים ממוקדים, לרבות CBT. מעביר גם הדרכות הורים ואבחונים.
אודות הפורום

הפורום מהווה מערכת שאלות-ותשובות עבור הקהל הרחב, המעוניין לקבל מענה לשאלות הנוגעות לטיפול פסיכולוגי במבוגרים.

ניתן לשתף בשאלות ודילמות לגבי טיפול פסיכולוגי, סוג הטיפול ומסגרת הטיפול. ההשתתפות באתר אנונימית. כל שאלה שתועלה לאתר תעבור קודם סינון על-ידי מנהלי הפורום, הרשאים להחליט שלא לפרסמה, או למחוק הודעה/שאלה שכבר פורסמה.


שאלה:  ילד בן 4 סימן מצוקה הפרדה הורית נהוגה  -  (רננה)


שלום אנחנו זוג אוהב. ילדנו בן ה 4 בגן פרטי. הוא הגיע הביתה ולא זוכרת בדיוק מה הייתה הסיטואציה הוא לקח סכין והניח כמו בתנועת התאבדות על היד. שוב אנחנו בית חם אוהב מעולם לא נחשף לסיטואציה כזו בבית. ואף לא נחשף בטלוויזיה לסרט שכזה. פנינו לפסיכולוגיה הקופה.כשהגענו פנתה לבן הזוג וביקשה שיגש עמה לחדר נפרד. כשחזרו הפסיכולוגית אמרה שאין מה לדאוג הילד בטח נחשף לכך בסרט. ובכך הסתיים האירוע. האם מקובל להפריד בין הורים בשיחה כזו. אם כן מדוע? מדוע לא שיתפו אותי האמא בתוכן השיחה. למותר לציין שבן זוגי לא דיבר עימי ואני בתמימות אף לא שאלתי דבר. לדעתי כאמא התנהגות חריגה כזו מצריכה יותר מפטור חפיפי שכזה. אבקש התייחסות מפורטת. תודה רננה

תשובה:  ילד בן 4 סימן מצוקה הפרדה הורית נהוגה


שלום רננה, הסיטואציה שאת מתארת נשמעת ככזו שחשוב לברר אודותיה, מכיוון שייתכן שילדכם סובל ממצוקה רגשית, וטוב שפניתם לפסיכולוגית בהקשר הזה. מהפרטים שכתבת לא ברור מדוע הפסיכולוגית הפרידה בינך ובין בעלך בשיחה, ומדוע ההסבר להתנהגותו של הילד פשטני. בהקשרים מסוימים מקובל להפריד בין הורים בבירורים מהסוג הזה, אבל בכל מקרה יש לתת מענה לשני ההורים, ביחד או בנפרד. אני מציע לך לפנות בעצמך לפסיכולוגית עימה נפגשתם, ולשאול אותה את השאלות אותן את מעלה. אם תשובתה לא מספקת אותך, אני מציע לך ולבעלך לפנות ליעוץ נוסף, מתוך מטרה לברר לעומק את ההתנהגות של הילד שמדאיגה אתכם.
 X