על הספה - פורומי מומחים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

מחלה כרונית ונזק נפשי

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים מנוהל ע"י נעה מצגר גרנות, פסיכולוגית קלינית מדריכה בטיפול ואבחון
נעה מצגר גרנות, פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים
פסיכולוגית קלינית מומחית עם הסמכה כמדריכה בטיפול ואבחון נסיון של 18 שנה בפסיכותרפיה בקליניקה פרטית ובמסגרות ציבוריות שונות. שילוב של כלים דינאמיים וCBT נסיון רב בטיפול במצבי דכאון, משברי חיים וקשיים עם נטיה מינית. נסיון רב בטיפול בדכאון אחרי לידה, ליווי נשים עם קשיי פריון. מדריכה בפסיכותרפיה ובכתיבת מקרים לבחינה.
אודות הפורום

הפורום מהווה מערכת שאלות-ותשובות עבור הקהל הרחב, המעוניין לקבל מענה לשאלות הנוגעות לטיפול פסיכולוגי במבוגרים.

ניתן לשתף בשאלות ודילמות לגבי טיפול פסיכולוגי, סוג הטיפול ומסגרת הטיפול. ההשתתפות באתר אנונימית. כל שאלה שתועלה לאתר תעבור קודם סינון על-ידי מנהלי הפורום, הרשאים להחליט שלא לפרסמה, או למחוק הודעה/שאלה שכבר פורסמה.

התייעצות דרך הפורום אינה מהווה תחליף לטיפול או להתייעצות מלאה עם איש מקצוע


שאלה:  מחלה כרונית ונזק נפשי  -  (א.ל)


שלום, אני בחור בן 28. גילו אצלי באיחור רב לצערי(עקב התנהלות רשלנית) מחלה אוטואימונית שגורמת לנשירה הצטלקותית בלתי הפיכה של השיער, ליכן פלנופילריס. איבדתי את רוב שיער הראש,חלק מהגבות,שיער גוף,ריסים בפרק זמן מאוד קצר. כיום אני לא מזהה את עצמי במראה(תווי הפנים שלי פשוט השתנו בקצב מהיר). אני מסתובב עם יחידת שיער היום שאמנם יפה וטבעית אבל זה פשוט לא אני. כיום מטופל בתרופות לא פשוטות של דיכוי חיסוני(מתוטרקסט,פלקוויניל,סטרואידים) לנסות עצור את המחלה. ניסיתי טיפול פסיכולוגי זה לא עזר. נוגדי דכאון למיניהם גם לא עזרו והאמת שאני כבר לא כל כך אוהב לחיות בתצורה הנוכחית. נשמע קלישאתי אבל אני נשאר פה רק בשביל החברים והמשפחה. אני סטודנט לרפואה ויש לי זכרון מעולה ואני לא חושב שאני אי פעם אצליח לשכוח את מי שהייתי לפני זמן לא רב ואני לא יודע איך ממשיכים מכאן. אני מאמין שחיים עם איכות חיים ירודה וסבל הם חיים שלא שווה לחיותם(ההשקפה האישית שלי). האם יש תקווה או שנדונתי בחיים האלה לסבל נפשי לצמיתות? האם יש כדור שיוכל למחוק את הזכרון של מי שהייתי לפני זמן לא רב?מעבר לכך, אני כל יום מתעורר בבוקר עם המחשבה של מה האסון הבא שייפגע בי היום. המחלה הותירה בי צלקת פיזית ונפשית ונראה ששום דבר לא יכול לסייע וכל מה שנותר זה לסבול. אשמח להצעות להתמודדות. תודה רבה, מתנצל אם זה היה ארוך,א.ל

תשובה:  מחלה כרונית ונזק נפשי - (נעה מצגר גרנות)


א.ל. יקר. הסבל שאנחנו סובלים בחיים קשור לא רק לארועי חיים, קשים כל שיהיו, אלא גם למשמעות שאנחנו מייחסים להם. אתה סטודנט לרפואה. יש לך את הזכות למקצוע עם פוטנציאל למשמעות רבה. יש לך משפחה וחברים ששווה לחיות למענם. כבר בשתי פיסות מידע אלו שנתת על עצמך טמון פוטנציאל אדיר. איבדת המון. את הבריאות ואת המראה הכרת. אני משערת תצטרך לעבור תהליך אבל על אבדנים אלו. אבל לאחריו יכולים להיות חיים מלאי משמעות ואף שמחה. מציעה לך להתחיל טיפול פסיכולוגי שיעזור לך לעבור את תהליך האבל וחיפוש משמעות זה. בהצלחה, נעה.
 X