על הספה - פורומי מומחים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

ניסוח של מטפלת שפגע בי

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים מנוהל ע"י נעה מצגר גרנות, פסיכולוגית קלינית מדריכה בטיפול ואבחון
נעה מצגר גרנות, פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים
פסיכולוגית קלינית מומחית עם הסמכה כמדריכה בטיפול ואבחון נסיון של 18 שנה בפסיכותרפיה בקליניקה פרטית ובמסגרות ציבוריות שונות. שילוב של כלים דינאמיים וCBT נסיון רב בטיפול במצבי דכאון, משברי חיים וקשיים עם נטיה מינית. נסיון רב בטיפול בדכאון אחרי לידה, ליווי נשים עם קשיי פריון. מדריכה בפסיכותרפיה ובכתיבת מקרים לבחינה.
אודות הפורום

הפורום מהווה מערכת שאלות-ותשובות עבור הקהל הרחב, המעוניין לקבל מענה לשאלות הנוגעות לטיפול פסיכולוגי במבוגרים.

ניתן לשתף בשאלות ודילמות לגבי טיפול פסיכולוגי, סוג הטיפול ומסגרת הטיפול. ההשתתפות באתר אנונימית. כל שאלה שתועלה לאתר תעבור קודם סינון על-ידי מנהלי הפורום, הרשאים להחליט שלא לפרסמה, או למחוק הודעה/שאלה שכבר פורסמה.

התייעצות דרך הפורום אינה מהווה תחליף לטיפול או להתייעצות מלאה עם איש מקצוע


שאלה:  ניסוח של מטפלת שפגע בי  -  (אנונימית)


הי, אני בטיפול 3 שנים בערך. טיפול שידע עליות ומורדות ושבמהלכו הרגשתי שאני משתנה ומתבגרת. בחודשים האחרונים הפגישות לא היו מסודרות , ולפני כמה שבועות פניתי בהודעה למטפלת כדי לדעת כמה נותר לתשלום בטיפול. המטפלת רשמה סכום שהיה נשמע לי גבוה, ורשמתי לה כיצד יכול להיות. היא רשמה שנשב ביחד ונבדוק היכן הבעיה, ואז כמה דקות לאחר מכן רשמה שפיספסה תשלום ששילמתי ולכן באמת הסכום שנותר לתשלום הוא נמוך יותר. ואז הוסיפה "נסי לא להרוס". רוצה להגיד ולומר שלא כעסתי כלל על המטפלת על הטעות לגבי התשלום. אבל נפגעתי עמוקות מהמשפט שלה. שהיא רואה בי אדם שפוגע והורס. כתבתי לה שנפגעתי ושיכלה לנסח זו אחרת. אך היא לא מתייחסת לכך, ורשמה רק שלא מדברת על כך בהודעות. נפגעתי מאוד. ומאז לא הגעתי. והיא גם לא שואלת או מזמינה לשוב . אני מרגישה לבד לפעמים, והיא חסרה לי אבל לא יכולה לחזור אלייה יותר.

תשובה:  ניסוח של מטפלת שפגע בי - (נעה מצגר גרנות)


פונה יקרה רגעי משבר כאלה קורים לעיתים בטיפול. בסופו של דבר גם מטפלים הם בני אדם שאומרים לפעמים את דבר מכאיב. חבל מאוד לסיים כך טיפול של שלוש שנים עם תחושת פספוס כה גדולה. אני מציעה לך לקבוע עם המטפלת פגישה נוספת שבו לפחות תוכלי לאמר לה שנפגעת ותוכלו, בשאיפה, ללבן את שארע. יכול להיות שתוכלו לחזור ולעבוד יחד ואולי לא. אבל לפחות תדעי שניסית ולבטח תלמדי משהו על האופן שבו את מגיבה למצבי חיים שכאלה. בברכה, נעה
 X