על הספה - פורומי מומחים

פורום פיזיותרפיה התפתחותית

אמא מודאגת לתינוק בן 5 וחצי חודשים

פורום פיזיותרפיה התפתחותית

פורום פיזיותרפיה התפתחותית - ילדים מנהלת פורום נעמה גוטמן וייזר
פיזיותרפיסטית התפתחותית. סיימתי לימודי פיזיותרפיה לתואר ראשון ב2001, ואני נמצאת בעיצומו פורום פיזיותרפיה התפתחותית - ילדים
של המאסטר בפיזיותרפיה באוניברסיטת תל אביב. מדריכה קלינית מטעם אוניברסיטת ת"א. פיזיותרפיסטית בגן השיקומי של עמותת "צעד קדימה" , מרצה להתפתחות הילד בבית הספר למאמנים "וינגייט" ובעלת קליניקה פרטית לפיזיותרפיה ולהתפתחות.

הפורום עוסק במענה לשאלות הורים ואנשי מקצוע בסוגיות הקשורות לקשיים התפתחותיים, בדגש על קשיים בהתפתחות התנועה, אצל תינוקות וילדים.

תחומי הפורום:

תינוקות עם איחור קל עד מורכב בהתפתחות תנועה.

פגים עם קשיי התפתחות מורכבים ופשוטים (קשיים באכילה, ויסות חושי, התפתחות מוטורית)

ילדים עם איחור , סרבול מוטורי וחולשה בחגורת הכתפיים .

תינוקות וילדים הלוקים בשיתוק מוחין וליקויים נוירולוגים אחרים.

תינוקות וילדים הלוקים בתסמונות גנטיות מולדות.פרטי התקשרות:
נעמה גוטמן וייזר, פיזיותרפיסטית
054-7792640
[email protected]


הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.
שאלה:  אמא מודאגת לתינוק בן 5 וחצי חודשים  -  (ורד)


שלום תינוק שלי בן כמעט 6 חודשים , אני קצת מודאגת מהקשר עיין ומהאינטראקציה איתי , הוא מחייך אלי אך לא תמיד ושומר על קשר עיין אבל גם לא תמיד , כשאני מדברת איתו לא מגיב בקולות רק לפעמים וכשאני קוראת בשמו לא כלכך מגיב רק אם אני מוחא כפיים או עושה איזה שהוא קול גבוה ומוזר אז אני מפנה את תשומת לבו , מאווווווד מודאגת מזה שיש לו אוטיזים למרות שאין מקרים בשני צידי המשפחות .. כבר מגיל חודשיים הבחנתי שהקשר עיין שלו איתי לא עקבי אך זה השתפר והפניתי את תשומת ליבה של האחות בטיפת חלב והיא אמרה בזמנו שהוא כן שומר על קשר עין ולא צריך לדאוג , אני במקביל עם הזמן החששות שלי הולכות וגוברות אוליי זה רק אצלי בראש אבל כלכך קשה מה את ממליצה לי לעשות כדי להירגע או לפחות לדעת אם מדובר באוטיזים חס ושלום

תשובה:  אמא מודאגת לתינוק בן 5 וחצי חודשים - (נעמה גוטמן וייזר)


שלום רב, כשאמא פונה אליי בדאגה, חרדה על קושי התפתחותי אני לרוב עונה בשתי תשובות- א. אמהות יודעות. אם את דואגת, יש כנראה איזשהי סיבה, וכדאי ללכת להתייעץ עם רופא הילדים המשפחה. אם יש סיבה לדאגה שלך- תתחילו לטפל, אם אין סיבה לדאגה שלך- תוכלי להרגע, ולישון קצת יותר טוב בלילה. ב. לא חייבים אבחנה, את רואה שקשה לך לבן שלך באישהו תפקוד, תעזרי לו שם. תרגלי איתו קשר עין, מצבים של משחק משותף והדדי, בהתאם ליכולתיו. תעלי בהדרגה את משך הקשר עין והקשר המשותף. אם את מתקשה בזה, ואינך יודעת איך בדיוק לעשות זאת את יכולה לפנות לפיזיותרפיסטית התפתחותית או קלינאית תקשורת שידריכו אותך. ואחרון- לרוב לא מאבחנים אוטיזם בגיל חצי שנה, לעתים יש סימנים מקדימים שבגיל מאוחר יותר נקשרים לאוטיזם, ולכן הטיפול הוא בעיקר בסימפטומים שמדאיגים אותך ובמעקב לראות כיצד ייתפתח ויגדל. בהצלחה ורק בריאות, לכל שאלה- אני פה.
 X