על הספה - פורומי מומחים

פורום פיזיותרפיה התפתחותית

התהפכות

פורום פיזיותרפיה התפתחותית

פורום פיזיותרפיה התפתחותית - ילדים מנהלת פורום נעמה גוטמן וייזר
פיזיותרפיסטית התפתחותית. סיימתי לימודי פיזיותרפיה לתואר ראשון ב2001, ואני נמצאת בעיצומו פורום פיזיותרפיה התפתחותית - ילדים
של המאסטר בפיזיותרפיה באוניברסיטת תל אביב. מדריכה קלינית מטעם אוניברסיטת ת"א. פיזיותרפיסטית בגן השיקומי של עמותת "צעד קדימה" , מרצה להתפתחות הילד בבית הספר למאמנים "וינגייט" ובעלת קליניקה פרטית לפיזיותרפיה ולהתפתחות.

הפורום עוסק במענה לשאלות הורים ואנשי מקצוע בסוגיות הקשורות לקשיים התפתחותיים, בדגש על קשיים בהתפתחות התנועה, אצל תינוקות וילדים.

תחומי הפורום:

תינוקות עם איחור קל עד מורכב בהתפתחות תנועה.

פגים עם קשיי התפתחות מורכבים ופשוטים (קשיים באכילה, ויסות חושי, התפתחות מוטורית)

ילדים עם איחור , סרבול מוטורי וחולשה בחגורת הכתפיים .

תינוקות וילדים הלוקים בשיתוק מוחין וליקויים נוירולוגים אחרים.

תינוקות וילדים הלוקים בתסמונות גנטיות מולדות.פרטי התקשרות:
נעמה גוטמן וייזר, פיזיותרפיסטית
054-7792640
[email protected]


הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.
שאלה:  התהפכות  -  (מילי)


בתי בת 8 חודשים ושבוע לא מתהפכת ביוזמתה בכלל. אם מקפלים לה קצת את הרגל היא מתהפכת בקלות.היא יכולה להיות על הבטן זמן ממושך בראש מורם ולהושיט ידיים לחפצים. היא גם מסתובבת על הבטן 360 מעלות תוך שיכול ידיים כשמשהו מעניין אותה. הבת הגדולה שלי בת 2.4 התחילה להתהפך סביב 8 וחצי חודשים וההתפתחות שלה תקינה לחלוטין אז אני עדיין לא מודאגת אבל אני תוהה אם תוך שבוע שבועיים אין התקדמות אם לבדוק את זה.

תשובה:  התהפכות - (נעמה גוטמן וייזר)


שלום רב, מהתיאור הקצר שלך את ביתך נראה שהיא בדרך הנכונה, מסתובבת סביב צירה ומתרוממת על הידיים. אם עדיין אינה מתהפכת מגב לבטן או מבטן לגב ניתן לתרגל אותה את ההיפוך מספר פעמים ביום, כמובן לשני הצדדים (בטן גב, גב בטן , ומימין לשמאל ומשמאל לימין). עשי זאת לאט,תוך כדי משחק ובניה מהתנועה. אם עד גיל עשרה חודשים אינה מתהפכת כלל ואינה זוחלת אני ממליצה לפנות להתייעצות עם פיזיותרפיסטית התפתחותית. בהצלחה.
 X