על הספה - פורומי מומחים

פורום פיזיותרפיה התפתחותית

התהפכות תינוק

פורום פיזיותרפיה התפתחותית

פורום פיזיותרפיה התפתחותית - ילדים מנהלת פורום נעמה גוטמן וייזר
פיזיותרפיסטית התפתחותית. סיימתי לימודי פיזיותרפיה לתואר ראשון ב2001, ואני נמצאת בעיצומו פורום פיזיותרפיה התפתחותית - ילדים
של המאסטר בפיזיותרפיה באוניברסיטת תל אביב. מדריכה קלינית מטעם אוניברסיטת ת"א. פיזיותרפיסטית בגן השיקומי של עמותת "צעד קדימה" , מרצה להתפתחות הילד בבית הספר למאמנים "וינגייט" ובעלת קליניקה פרטית לפיזיותרפיה ולהתפתחות.

הפורום עוסק במענה לשאלות הורים ואנשי מקצוע בסוגיות הקשורות לקשיים התפתחותיים, בדגש על קשיים בהתפתחות התנועה, אצל תינוקות וילדים.

תחומי הפורום:

תינוקות עם איחור קל עד מורכב בהתפתחות תנועה.

פגים עם קשיי התפתחות מורכבים ופשוטים (קשיים באכילה, ויסות חושי, התפתחות מוטורית)

ילדים עם איחור , סרבול מוטורי וחולשה בחגורת הכתפיים .

תינוקות וילדים הלוקים בשיתוק מוחין וליקויים נוירולוגים אחרים.

תינוקות וילדים הלוקים בתסמונות גנטיות מולדות.פרטי התקשרות:
נעמה גוטמן וייזר, פיזיותרפיסטית
054-7792640
[email protected]


הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.
שאלה:  התהפכות תינוק  -  (אמאלה)


היי :) בני בן חצי שנה. התהפך מהגב לבטן מגיל 4.5 חודשים, מיישר מרפקים בשכיבה עם הבטן, מושיט יד לצעצועים בשכיבה על המרפקים, עושה סיבוב סביב ציר לשני הכיוונים והתחיל זחילת גחון לפני כשבוע (כרגע לא סימטרית ולא תמיד מאורגנת) והיום עלה לראשונה על שש ועשה קצת "רוקינג". הבעיה היא שהוא לא מתהפך מהבטן לגב. כשהוא על הבטן וזז מהר, כל פעם שהוא כמעט "נופל" הוא מחזיר את עצמו מהר אל הבטן. עושה איתו תרגילי העברת משקל ומתרגלת התהפכות מהבטן לגב (זורם עם רוב התרגילים) אבל הוא לא עושה את זה בעצמו. האם זה בעייתי? ממה זה יכול לנבוע?

תשובה:  התהפכות תינוק - (נעמה גוטמן וייזר)


בוקר טוב, נשמע שהילד שלך מתפתח מצויין. ממש "לפי הספר".. כפי הנראה אינו מתהפך מבטן לגב פשוט כי אין לו בשביל מה...הוא מעדיף להשאר על הבטן "ולהתאמן" בזחילה והתרוממות...ברגע שיהיה לו רצון/ צורך להתהפך אל הגב הוא יעשה זאת. מהתיאור שלך אותו נשמע שיש לו את כל מרכיבי התנועה הנדרשים לכך. לגבי התרגילים שאת עושה איתו, אם הוא נהנה מהם ואת גם, תמשיכי איתם, זה טוב לגרייה התנועתית והתחושתית שלו וכמובן לקשר בינכם. בהצלחה!
 X