על הספה - פורומי מומחים

פורום פיזיותרפיה התפתחותית

זחילת שש

פורום פיזיותרפיה התפתחותית

פורום פיזיותרפיה התפתחותית - ילדים מנהלת פורום נעמה גוטמן וייזר
פיזיותרפיסטית התפתחותית. סיימתי לימודי פיזיותרפיה לתואר ראשון ב2001, ואני נמצאת בעיצומו פורום פיזיותרפיה התפתחותית - ילדים
של המאסטר בפיזיותרפיה באוניברסיטת תל אביב. מדריכה קלינית מטעם אוניברסיטת ת"א. פיזיותרפיסטית בגן השיקומי של עמותת "צעד קדימה" , מרצה להתפתחות הילד בבית הספר למאמנים "וינגייט" ובעלת קליניקה פרטית לפיזיותרפיה ולהתפתחות.

הפורום עוסק במענה לשאלות הורים ואנשי מקצוע בסוגיות הקשורות לקשיים התפתחותיים, בדגש על קשיים בהתפתחות התנועה, אצל תינוקות וילדים.

תחומי הפורום:

תינוקות עם איחור קל עד מורכב בהתפתחות תנועה.

פגים עם קשיי התפתחות מורכבים ופשוטים (קשיים באכילה, ויסות חושי, התפתחות מוטורית)

ילדים עם איחור , סרבול מוטורי וחולשה בחגורת הכתפיים .

תינוקות וילדים הלוקים בשיתוק מוחין וליקויים נוירולוגים אחרים.

תינוקות וילדים הלוקים בתסמונות גנטיות מולדות.פרטי התקשרות:
נעמה גוטמן וייזר, פיזיותרפיסטית
054-7792640
[email protected]


הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.
שאלה:  זחילת שש  -  (קלריס)


שלום לך, ביתי בת ה10 חודשים החלה לזחול על שש ממש עכשיו. שמתי לב שהרגליים שלה בפיסוק רחב מה שמקשה עלייה לזחול בקלות. היא תמיד קורסת לזחילת גחון. האם יש יש צורך בפיזוטרפיסטית? לציין שהיא כבר למדה להתיישב לבד וכבר נעמדת. תודה לך!

תשובה:  זחילת שש


שלום רב, מהתיאור הכללי של ביתך והעובדה שכבר מתיישבת בעצמה וקמה לעמוד לא נשמע שיש קושי בתחילת שש, והעובדה שהיא זוחלת בבסיס רחב לא מלמדת על בעייה. ייתכן והיא מעט גמישה ולכן זו תבנית הזחילה שלה. ההדרכה היחידה שאני יכולה לתת על סמך התיאור הקצר שלך היא עידוד רב של זחילה, במשטחים מגוונים, בסביבות מאתגרות ( טיפוס מדרגות, דשא וכדומה) על מנת לחזק את השרירים השונים סביב האגן, הירכיים ובכלל. בהצלחה, לכל שאלה, אני פה. נעמה
 X