על הספה - פורומי מומחים

פורום פיזיותרפיה התפתחותית

טונוס שרירים נמוך אצל ילד גדול

פורום פיזיותרפיה התפתחותית

פורום פיזיותרפיה התפתחותית - ילדים מנהלת פורום נעמה גוטמן וייזר
פיזיותרפיסטית התפתחותית. סיימתי לימודי פיזיותרפיה לתואר ראשון ב2001, ואני נמצאת בעיצומו פורום פיזיותרפיה התפתחותית - ילדים
של המאסטר בפיזיותרפיה באוניברסיטת תל אביב. מדריכה קלינית מטעם אוניברסיטת ת"א. פיזיותרפיסטית בגן השיקומי של עמותת "צעד קדימה" , מרצה להתפתחות הילד בבית הספר למאמנים "וינגייט" ובעלת קליניקה פרטית לפיזיותרפיה ולהתפתחות.

הפורום עוסק במענה לשאלות הורים ואנשי מקצוע בסוגיות הקשורות לקשיים התפתחותיים, בדגש על קשיים בהתפתחות התנועה, אצל תינוקות וילדים.

תחומי הפורום:

תינוקות עם איחור קל עד מורכב בהתפתחות תנועה.

פגים עם קשיי התפתחות מורכבים ופשוטים (קשיים באכילה, ויסות חושי, התפתחות מוטורית)

ילדים עם איחור , סרבול מוטורי וחולשה בחגורת הכתפיים .

תינוקות וילדים הלוקים בשיתוק מוחין וליקויים נוירולוגים אחרים.

תינוקות וילדים הלוקים בתסמונות גנטיות מולדות.פרטי התקשרות:
נעמה גוטמן וייזר, פיזיותרפיסטית
054-7792640
[email protected]


הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.
שאלה:  טונוס שרירים נמוך אצל ילד גדול  -  (יוחאי)


שלום רב! בני בן ה-5 עם טונוס שרירים נמוך. לא ממש עבדו איתו כשהיה תינוק או פעוט. עכשיו הוא מאוד חלש ובנוסף מאוד נרתע מכל פעילות פיזית. האם יש מצב שעם עבודה קשה מעכשיו והלאה הוא ישיג את הפער? תודה!

תשובה:  טונוס שרירים נמוך אצל ילד גדול - (נעמה גוטמן וייזר)


בוקר טוב, כן בוודאי! תמיד אפשר להתחזק ולהשתפר. תלוי כמובן בגורמים רבים כמו היכולות הנוכחית שלו, המוטיבציה ושיתוף הפעולה, אך אני מאמינה מאוד שאפשר לקדם כל ילד, ולהביא אותו לתפקוד טוב. עכשיו ב"ימי הקורונה" מופצים ברשת הרבה סירטונים של פעילות מוטורית לילדים, תתחילי מדברים קטנים בבית, להעברת הזמן, כמו מסלול מכשולים,בנוי מכריותו ושרפרפים, הליכות חיות למינהם ( ללכת כמו דב, לקפוץ כמו צפרדע) אחרי שתעבור התקופה המורכבת הזאת..תפני לייעוץ של פיזיותרפיסטית התפתחותית והיא תאבחן ותתן לו הדרכה מתאימה ומדוייקת לצרכיו ויכולותיו. בהצלחה ובברכת ימים בריאים ושקטים. נעמה
 X