על הספה - פורומי מומחים

פורום פיזיותרפיה התפתחותית

רגל שמאל דומיננטית

פורום פיזיותרפיה התפתחותית

פורום פיזיותרפיה התפתחותית - ילדים מנהלת פורום נעמה גוטמן וייזר
פיזיותרפיסטית התפתחותית. סיימתי לימודי פיזיותרפיה לתואר ראשון ב2001, ואני נמצאת בעיצומו פורום פיזיותרפיה התפתחותית - ילדים
של המאסטר בפיזיותרפיה באוניברסיטת תל אביב. מדריכה קלינית מטעם אוניברסיטת ת"א. פיזיותרפיסטית בגן השיקומי של עמותת "צעד קדימה" , מרצה להתפתחות הילד בבית הספר למאמנים "וינגייט" ובעלת קליניקה פרטית לפיזיותרפיה ולהתפתחות.

הפורום עוסק במענה לשאלות הורים ואנשי מקצוע בסוגיות הקשורות לקשיים התפתחותיים, בדגש על קשיים בהתפתחות התנועה, אצל תינוקות וילדים.

תחומי הפורום:

תינוקות עם איחור קל עד מורכב בהתפתחות תנועה.

פגים עם קשיי התפתחות מורכבים ופשוטים (קשיים באכילה, ויסות חושי, התפתחות מוטורית)

ילדים עם איחור , סרבול מוטורי וחולשה בחגורת הכתפיים .

תינוקות וילדים הלוקים בשיתוק מוחין וליקויים נוירולוגים אחרים.

תינוקות וילדים הלוקים בתסמונות גנטיות מולדות.פרטי התקשרות:
נעמה גוטמן וייזר, פיזיותרפיסטית
054-7792640
[email protected]


הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.
שאלה:  רגל שמאל דומיננטית  -  (חיים קדוש)


שלום, אשמח לשאול שתי שאלות בתי בת 5 וחצי חודשים. 1. בשבועיים האחרונים זיהינו שרגל שמאל שלה יותר דומיננטית מרגל ימין. בא לידי ביטוי בזמן ערות על הבטן/על הגב כשהיא משחקת ומעיפה את רגל שמאל מעלה ומטה בחופשיות (מעין בעיטות) ואילו רגל ימין שלה סטטית יותר. היא כן משתמשת ברגל ימין, מרימה ומזיזה אותה אך ניכר הבדל. גם כשמרימה את שתי הרגליים יחד נראה כאילו רגל שמאל מובילה ורגל ימין ״נגררת״ אחריה. האם זה מצב תקין? אציין שהיא מתהפכת מהגב לבטן לשני הכיוונים כשכל פעם רגל אחרת מובילה בהתאם לכיוון. 2. בתי החלה ממש ממש בתחילת גיל 5 חודשים להתהפך מהגב לבטן לשני הכיוונים. עם זאת, מהבטן לגב היא לא כל כך מצליחה. היא הצליחה פעם/פעמיים וזה היה נראה כאילו קרה בטעות בגלל איבוד שיווי משקל. מאז לא מצליחה. האם זה תקין לגיל כזה שעדיין לא מצליחה? תודה!

תשובה:  רגל שמאל דומיננטית - (נעמה גוטמן וייזר)


שלום רב וחג שמח, נשמע שביתך מתפתחת יפה ובהתאם לגילה, לגבי האסימטריה לרעת רגל ימין , קשה קצת להבין מה התיאור שלך מה דיוק את רואה, בכל אופן אם ה מופיע רק בזחילה זה בדרך כלל משתפר לאט לאט, אם את רואה אסימטריה עקבית, שתמיד מניעה פחות את אחת הרגליים, אני ממליצה לפנות להתייעצות עם פיזיותרפיסטית התפתחותית. לגבי ההיפוך לגבמרי תקין, לרוב תינוקות מתהפכים קודם מבטן לגב ולאחר מכן מגב לבטן...אך יש כאלו שמעדיפים הפוך להתחיל מהגב לבטן, וזה בסדר גמור. כנראה כייף לה על הבטן ואינה רוצה להתהתפך על הגב. מה גם שהיא צעירה מאוד....רק חמישה חודשים, יש לה "לפי הספר" עוד חודשיים שלושה ללמוד זאת. אם עדיין את לא רגועה, מוזמנת ליצור איתי קשר טלפוני- 0547792640, בימים אלו של הקורונה אני נותנת שירות ייעוץ, חינם, און ליין. אז מוזמנת להתקשר. חג שמח ורק בריאות נעמה
 X