על הספה - פורומי מומחים

פורום פיזיותרפיה התפתחותית

תינוק בן שישה וחצי חודשים מסיט מבט

פורום פיזיותרפיה התפתחותית

פורום פיזיותרפיה התפתחותית - ילדים מנהלת פורום נעמה גוטמן וייזר
פיזיותרפיסטית התפתחותית. סיימתי לימודי פיזיותרפיה לתואר ראשון ב2001, ואני נמצאת בעיצומו פורום פיזיותרפיה התפתחותית - ילדים
של המאסטר בפיזיותרפיה באוניברסיטת תל אביב. מדריכה קלינית מטעם אוניברסיטת ת"א. פיזיותרפיסטית בגן השיקומי של עמותת "צעד קדימה" , מרצה להתפתחות הילד בבית הספר למאמנים "וינגייט" ובעלת קליניקה פרטית לפיזיותרפיה ולהתפתחות.

הפורום עוסק במענה לשאלות הורים ואנשי מקצוע בסוגיות הקשורות לקשיים התפתחותיים, בדגש על קשיים בהתפתחות התנועה, אצל תינוקות וילדים.

תחומי הפורום:

תינוקות עם איחור קל עד מורכב בהתפתחות תנועה.

פגים עם קשיי התפתחות מורכבים ופשוטים (קשיים באכילה, ויסות חושי, התפתחות מוטורית)

ילדים עם איחור , סרבול מוטורי וחולשה בחגורת הכתפיים .

תינוקות וילדים הלוקים בשיתוק מוחין וליקויים נוירולוגים אחרים.

תינוקות וילדים הלוקים בתסמונות גנטיות מולדות.פרטי התקשרות:
נעמה גוטמן וייזר, פיזיותרפיסטית
054-7792640
[email protected]


הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.
שאלה:  תינוק בן שישה וחצי חודשים מסיט מבט  -  (לח)


יש לי תינוק חמוד בן שישה וחצי חודשים. אתאר את הדברים שכן עושה ואת מה שמטריד אותי- הוא מחייך וצוחק, מזהה את הסביבה הקרובה ומגיב בהתאם. מסתכל על אבא כשאני שואלת איפה אבא. מגיב לשמו. מתהפך לשני הצדדים ונע בציר. עדיין לא זוחל- עולה על 6 ומתנדנד. הוא עובר הרבה למנח אווירון ומתלונן כשידיו פרוסות לצדדים. מטריד אותי שכאשר מרימים אותו הוא לא מסתכל על מי שמחזיק אותו. מסתכל יפה כשהוא במשטח פעילות למשל ובעגלה ומישהו גבוה ממנו. כשהוא במשטח והאחיות שלו רצות אליו ומתקרבות ממש הוא לפעמים עוצם עיניים לשניה ומסתובב. משמיע הבהרות- אה, אב, איג, איפ וכאלה. כשאני אומרת לו קח- הוא מסתובב. הייתי אצל רופא ילדים ששלל כל בעיה. כשהוא הרים את התינוק הוכ הסתכל עליו לכמה שניות ואז הסיט מבט. בדיקת עיניים תקינה. אני לא יודעת למה לשייך את העניין הזה.

תשובה:  תינוק בן שישה וחצי חודשים מסיט מבט - (נעמה גוטמן וייזר)


בוקר טוב, תיארת יפה מאוד את בנך ועל פניו נראה כי הוא מתפתח בהתאם לגילו, ייתכן והוא נבהל לרגע כשמרימים אותו מהר על הידיים, או כשאחיותיו רצות אליו. בכל מקרה- אני מאמינה שאמא זה אמא ואמא יודעת הכי טוב... אם את דואגת, פני לפיזיותרפיסטית התפתחותית, הערכה ובדיקה שלה נמשכת בין ארבעים דקות לשעה, הערכה מקיפה ועמוקה. היא תסתכל על התפקוד הכללי שלו, תשמע את הסיפור שלך וכמובן תבדוק אותו. במידה ויש חס וחלילה קושי התפתחותי (למרות שלא נשמע ככה) היא תוכל לעזור. במידה ואין- היא תוכל ( אני מקווה) להרגיע אותך קצת... ובכל מקרה פגישה כזו תמיד מוסיפה, מקבלים טיפים התפתחותיים, רעיונות למשחקים משותפים ועוד. בהצלחה נעמה
 X