על הספה - פורומי מומחים

פורום פיזיותרפיה התפתחותית

תינוק בן 9 חודשים

פורום פיזיותרפיה התפתחותית

פורום פיזיותרפיה התפתחותית - ילדים מנהלת פורום נעמה גוטמן וייזר
פיזיותרפיסטית התפתחותית. סיימתי לימודי פיזיותרפיה לתואר ראשון ב2001, ואני נמצאת בעיצומו פורום פיזיותרפיה התפתחותית - ילדים
של המאסטר בפיזיותרפיה באוניברסיטת תל אביב. מדריכה קלינית מטעם אוניברסיטת ת"א. פיזיותרפיסטית בגן השיקומי של עמותת "צעד קדימה" , מרצה להתפתחות הילד בבית הספר למאמנים "וינגייט" ובעלת קליניקה פרטית לפיזיותרפיה ולהתפתחות.

הפורום עוסק במענה לשאלות הורים ואנשי מקצוע בסוגיות הקשורות לקשיים התפתחותיים, בדגש על קשיים בהתפתחות התנועה, אצל תינוקות וילדים.

תחומי הפורום:

תינוקות עם איחור קל עד מורכב בהתפתחות תנועה.

פגים עם קשיי התפתחות מורכבים ופשוטים (קשיים באכילה, ויסות חושי, התפתחות מוטורית)

ילדים עם איחור , סרבול מוטורי וחולשה בחגורת הכתפיים .

תינוקות וילדים הלוקים בשיתוק מוחין וליקויים נוירולוגים אחרים.

תינוקות וילדים הלוקים בתסמונות גנטיות מולדות.פרטי התקשרות:
נעמה גוטמן וייזר, פיזיותרפיסטית
054-7792640
[email protected]


הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.
שאלה:  תינוק בן 9 חודשים  -  (גלי)


שלום, הבן שלי בן 9 חודשים. זוחל במרץ כשהחלק של היד שמהמרפק עד לכף היד מונח על הרצפה (כלומר, לא עולה על 6). נייד מאוד, התהפך בזמן אולם עדיין איננו יושב ואינו עושה סימנים כאילו מנסה לשבת. למעשה, נראה כאילו הוא מדלג על השלב הזה משום שהוא מנסה לעמוד ונעמד בהצלחה כשהוא תומך את עצמו בעזרת חפצים כבדים. האם יש סיבה לדאגה מכך שאינו עולה על שש ואינו יושב עדיין?

תשובה:  תינוק בן 9 חודשים - (0)


בוקר טוב, סביר להניח שהתפתחותו של בנך תקינה, והוא מתפתח בקצב שלו, בדרכו. אני ממליצה לעודד התפתחות סימטרית ולשכלל את הזחילה שלו על ידי עידוד זחילה במכשולים- כמו מזרונים, כריות וכדומה, וכן במעלה מדרגות , בהשגחה כמובן. כמו כן ניתן לתרגל איתו ישיבה לפרקי זמן קצרים, ולעודד אותו ליציאה מישיבה לזחילה על ידי כך שתשימי משחקים משני צדדיו (לא לפניו). עקב גילו, ודאגתך, ניתן גם לפנות לפיזיותרפיסטית התפתחותית לצורך הערכה והדרכה. בהצלחה נעמה גוטמן וייזר
 X