על הספה - פורומי מומחים

פורום פסיכולוגיית ספורט

הדרך לפסיכולוג ספורט

פורום פסיכולוגיית ספורט

פורום פסיכולוגיית ספורט מנהל הפורום גבי זקס
פסיכולוג מורשה המתמחה בתחום של פסיכולוגית ספורט בעל תואר ראשון במדעי ההתנהגות פורום פסיכולוגיית ספורט
מאוניברסיטת בן גוריון בנגב, ותואר שני בפסיכולוגיה של המצוינות מאוניברסיטת לודוויג מקסימילאן שבמינכן, גרמניה.

גבי בעל ניסיון עשיר בתחום פסיכולוגיית הספורט, תחילה תחת מכון לעוף לפסיכולוגיית ספורט, וכיום בעל קליניקה פרטית. שימש כמרצה בתחום פסיכולוגיית הספורט במכון ווינגייט ומכללת אוהלו, בקורסי הכשרה למדריכים ומאמנים ספורטיביים.


ברוכים הבאים לפורום פסיכולוגית ספורט- הינכם מוזמנים להעלות כל שאלה ולהתייעץ בתחום פסיכולוגיית הספורט.

הפורום נועד לספורטאים, הורים ומאמנים.

היעד העיקרי של פסיכולוגיית הספורט הינו לעזור לספורטאי למצות את הפוטנציאל הטבוע בו ולהיות הספורטאי הטוב ביותר שהוא יכול להיות. פסיכולוג ספורט עוזר לספורטאי להתגבר על אתגרים פסיכולוגיים ולשפר כישורים מנטאליים כגון:

התמודדות עם לחץ וחרדה, הגברת הביטחון העצמי, שיפור יכולות ריכוז, התמודדות עם טעויות וכישלונות, הגברת המוטיבציה ושמירה על קונסיסטנטיות, שיקום מפציעות ועוד.


שאלה:  הדרך לפסיכולוג ספורט  -  (עידן)


היי, ממה שקראתי נראה שאין בארץ מסלול רישמי ומלא ללימודי פסיכולוגיית הספורט. אם כך חשבתי ללמוד בחו"ל. על אילו מוסדות לימוד היית ממליץ?

תשובה:  הדרך לפסיכולוג ספורט - (0)


אני יודע שפתחו תואר שני במכללה למינהל. מעניין לראות אם זה יוביל להסדרת התחום מבחינת משרד הבריאות. כלומר, הקמה של התמחות מוכרת בפסיכולוגיית ספורט. כל עוד זה לא קורה, המשמעות לתואר שלמדת אינו כה גבוה, אלא מבחינת הידע שעימו תתחיל את המקצוע ואולי גם בהיבט שיווקי. אם התחום יוסדר בעתיד, מי שלמד פסיכולוגיית ספורט בתואר שני לבטח יחזיק ביתרון מבחינת הכרה ורישוי. שווה לברר עם פסיכולוגיים של הספורט וותיקים, (למשל גילי גולדצווייג מהקריה האקדמית אונו) לאן לדעתם נושא ההסדרה ילך. לגבי חו"ל אינני האיש לייעץ לך. יש במיאמי אוניברסיטה מפורסמת. בזמנו בראשות פרופ. טטנבאום. יש בבריטניה מקומות ידועים, בגרמניה ובאוסטרליה. שווה לך לבדוק עם פסיכולוגים של הספורט שבאקדמיה. הם יוכלו לייעץ לך היטב בנושא זה.
 X