על הספה - פורומי מומחים

פורום פסיכולוגיית ספורט

התיעצות

פורום פסיכולוגיית ספורט

פורום פסיכולוגיית ספורט מנהל הפורום גבי זקס
פסיכולוג מורשה המתמחה בתחום של פסיכולוגית ספורט בעל תואר ראשון במדעי ההתנהגות פורום פסיכולוגיית ספורט
מאוניברסיטת בן גוריון בנגב, ותואר שני בפסיכולוגיה של המצוינות מאוניברסיטת לודוויג מקסימילאן שבמינכן, גרמניה.

גבי בעל ניסיון עשיר בתחום פסיכולוגיית הספורט, תחילה תחת מכון לעוף לפסיכולוגיית ספורט, וכיום בעל קליניקה פרטית. שימש כמרצה בתחום פסיכולוגיית הספורט במכון ווינגייט ומכללת אוהלו, בקורסי הכשרה למדריכים ומאמנים ספורטיביים.


ברוכים הבאים לפורום פסיכולוגית ספורט- הינכם מוזמנים להעלות כל שאלה ולהתייעץ בתחום פסיכולוגיית הספורט.

הפורום נועד לספורטאים, הורים ומאמנים.

היעד העיקרי של פסיכולוגיית הספורט הינו לעזור לספורטאי למצות את הפוטנציאל הטבוע בו ולהיות הספורטאי הטוב ביותר שהוא יכול להיות. פסיכולוג ספורט עוזר לספורטאי להתגבר על אתגרים פסיכולוגיים ולשפר כישורים מנטאליים כגון:

התמודדות עם לחץ וחרדה, הגברת הביטחון העצמי, שיפור יכולות ריכוז, התמודדות עם טעויות וכישלונות, הגברת המוטיבציה ושמירה על קונסיסטנטיות, שיקום מפציעות ועוד.


שאלה:  התיעצות  -  (nava)


שלום רב בני חייל כרגע ומכיון שהיו לו 2 קבוצות ששיחק בהם כדורסל ביקשנו שיעשה בצבא יומיות . ולכן עכשיו אכן הוא עושע עבודה שחורה בצבא עד שלוש ומגיע הביתה. הבעיה שעקב הקורונה יש צורך רק בקבוצה אחת וגם לא שיחק בקבוצה אחת רק באימונים ובקבוצה השנייה עכשיו הודיעו למאמן ללכת הביתה וגם לבני ולעוד מספר שחקנים שהגיעו עם המאמן הזה. נכון לכתיבת שורות אלה אין לבני קבוצה לשחק הסוכן לא מצא קבוצה וחלון ההזדמנויות להחלפת כרטיס שחקן מסתיים 15.3.2021 בני בפרשת דרכים ואני מבקשת לסייע לו אשמח לתשובתיך בברכה, נאוה

תשובה:  התיעצות - (גבי זקס)


היי, באמת נשמע מצב לא פשוט, גם מה שעובר עליו בצבא וגם היותו ללא קבוצה ומסלול התפתחות ברור. אני רק יכול להניח שהמצב גורם למצוקה, או לכל הפחות מעורר שאלות ודילמות. אינני יודע כיצד לסייע שכן לא שאלת שאלות ספציפיות ולא תיארת את מצבו הפסיכולוגי כפי שאת מבינה אותו. אשמח אם תוכלי להבהיר ולשאול בצורה מדויקת יותר. אני כן יכול לומר שבמצב שכזה יכול להיות בהחלט מקום לדיאלוג וחשיבה עם פסיכולוג ספורט, לפני שמקבלים החלטות על ההמשך. בברכה, גבי
 X