על הספה - פורומי מומחים

פורום פסיכולוגיית ספורט

לחץ במשחקים

פורום פסיכולוגיית ספורט

פורום פסיכולוגיית ספורט מנהל הפורום גבי זקס
פסיכולוג מורשה המתמחה בתחום של פסיכולוגית ספורט בעל תואר ראשון במדעי ההתנהגות פורום פסיכולוגיית ספורט
מאוניברסיטת בן גוריון בנגב, ותואר שני בפסיכולוגיה של המצוינות מאוניברסיטת לודוויג מקסימילאן שבמינכן, גרמניה.

גבי בעל ניסיון עשיר בתחום פסיכולוגיית הספורט, תחילה תחת מכון לעוף לפסיכולוגיית ספורט, וכיום בעל קליניקה פרטית. שימש כמרצה בתחום פסיכולוגיית הספורט במכון ווינגייט ומכללת אוהלו, בקורסי הכשרה למדריכים ומאמנים ספורטיביים.


ברוכים הבאים לפורום פסיכולוגית ספורט- הינכם מוזמנים להעלות כל שאלה ולהתייעץ בתחום פסיכולוגיית הספורט.

הפורום נועד לספורטאים, הורים ומאמנים.

היעד העיקרי של פסיכולוגיית הספורט הינו לעזור לספורטאי למצות את הפוטנציאל הטבוע בו ולהיות הספורטאי הטוב ביותר שהוא יכול להיות. פסיכולוג ספורט עוזר לספורטאי להתגבר על אתגרים פסיכולוגיים ולשפר כישורים מנטאליים כגון:

התמודדות עם לחץ וחרדה, הגברת הביטחון העצמי, שיפור יכולות ריכוז, התמודדות עם טעויות וכישלונות, הגברת המוטיבציה ושמירה על קונסיסטנטיות, שיקום מפציעות ועוד.


שאלה:  לחץ במשחקים  -  (איריס)


שלום רב, בני בן ה 15 משחק כדורסל בליגה לנערים. היכולות שלו טובות מאוד אבל במשחקים הוא נלחץ וממצה מעט מאוד מהיכולות שלו. התפקוד הירוד שלו במשחקים גורם לכך שהמאמן פחות ופחות מכניס אותו לשחק, והבטחון העצמי שלו הולך ויורד. אני מחפשת פסיכולוג ספורט באזור הצפון. האם תוכל להמליץ על מישהו מתאים? תודה

תשובה:  לחץ במשחקים - (0)


היי איריס, את אכן מתארת לולאה שלילית שקשה להשתחרר ממנה, הבעיה שהיא מתחזקת מכיוונים שונים. לאחר מספר משחקים שבו תפקד רע, הדימוי העצמי ותחושת המסוגלות נפגעים. וזהו מצב בעייתי ביותר, מפני שהביטחון העצמי ותחושת המסוגלות הינם 'המנוע' של הספורטאי, ובלעדיהם פשוט לא ניתן לתפקד. במצב כזה, החרדה התחרותית מתגברת ועלולה להתגבש תפיסה של חוסר אונים נלמד, היכולה להוביל לפגיעה קשה במוטיבציה ואף לדיכאון. בנוסף לכל, המאמן מתחיל לאמן את אמונו בשחקן. וזהו כמובן הדבר האחרון שרצוי במצב כזה, שכן זהו מקור כוח חשוב מאוד שממנו הספורטאי יכול לשאוב כוח וביטחון ולשבור את הלולאה. פסיכולוג ספורט שיעבוד עם בנך וישתף את מאמנו בתהליך הינו המהלך הרצוי. אמליץ לך בשמחה. אנא צרי קשר: 0546666758
 X