על הספה - פורומי מומחים

פורום פסיכולוגיית ספורט

שאלה בנושא מעמדם של הפסיכולוגים של הספורט

פורום פסיכולוגיית ספורט

פורום פסיכולוגיית ספורט מנהל הפורום גבי זקס
פסיכולוג מורשה המתמחה בתחום של פסיכולוגית ספורט בעל תואר ראשון במדעי ההתנהגות פורום פסיכולוגיית ספורט
מאוניברסיטת בן גוריון בנגב, ותואר שני בפסיכולוגיה של המצוינות מאוניברסיטת לודוויג מקסימילאן שבמינכן, גרמניה.

גבי בעל ניסיון עשיר בתחום פסיכולוגיית הספורט, תחילה תחת מכון לעוף לפסיכולוגיית ספורט, וכיום בעל קליניקה פרטית. שימש כמרצה בתחום פסיכולוגיית הספורט במכון ווינגייט ומכללת אוהלו, בקורסי הכשרה למדריכים ומאמנים ספורטיביים.


ברוכים הבאים לפורום פסיכולוגית ספורט- הינכם מוזמנים להעלות כל שאלה ולהתייעץ בתחום פסיכולוגיית הספורט.

הפורום נועד לספורטאים, הורים ומאמנים.

היעד העיקרי של פסיכולוגיית הספורט הינו לעזור לספורטאי למצות את הפוטנציאל הטבוע בו ולהיות הספורטאי הטוב ביותר שהוא יכול להיות. פסיכולוג ספורט עוזר לספורטאי להתגבר על אתגרים פסיכולוגיים ולשפר כישורים מנטאליים כגון:

התמודדות עם לחץ וחרדה, הגברת הביטחון העצמי, שיפור יכולות ריכוז, התמודדות עם טעויות וכישלונות, הגברת המוטיבציה ושמירה על קונסיסטנטיות, שיקום מפציעות ועוד.


שאלה:  שאלה בנושא מעמדם של הפסיכולוגים של הספורט  -  (לינוי)


שלום. הנני בעלת שני תארים טיפוליים וכן בעלת קליניקה לטיפולים בתחום הפסיכותרפיה. האם תואר שני בפסיכולוגיה של הספורט יכול לפגוע בקליניקה שלי? ידוע לי כי במידה וארשם בספר הפסיכולוגים אני כפופה לחוקי הפסיכולוגים וכיום איני פסיכולוגית, שאלתי, האם בהיותי פסיכולוגית של הספורט לא אוכל להמשיך לטפל התחומים בהם אני מטפלת היום? ( פסיכולוג חברתי למשל אסור לו לטפל בתחומי הפסיכותרפיה). תודה מראש.

תשובה:  שאלה בנושא מעמדם של הפסיכולוגים של הספורט - (גבי זקס)


לא מה פתאום, אין סיבה שזה יפגע. זה מוסיף לך עוד תחום התמחות. בכל מקרה, פסיכולוגיית הספורט אינה התמחות מוכרת במדינת ישראל. לכן, למיטב הבנתי מבחינה חוקית את יכולה לעסוק בפסיכולגיית ספורט גם ללא תואר שני בפסיכולוגיית ספורט.
 X