על הספה - פורומי מומחים

פורום קורונה

אני חוששת לספר לו שאני חוששת להידבק

פורום קורונה

פורום טיפול בצל קורונה הפורום מנוהל ע"י מיטב המומחים בבריאות הנפש של אתר על הספה.

אודות הפורום

ברוכים הבאים לפורום "טיפול בצל קורונה". פורום זה נפתח כמענה לתקופה המורכבת אשר כולנו עוברים, במטרה לסייע לציבור להתמודד טוב יותר עם ההנחיות המגבילות, עם הבדידות ועם מצבי חרדה וחוסר ודאות אשר כולנו חווים בעקבות המצב הנוכחי. בפורום זה נענה על שאלות אשר קשורות לאפשרויות לטיפול פסיכולוגי בתקופה הנוכחית- האם אפשר לקבל טיפול, באלו תנאים, ואיפה?

בנוסף, בפורום נתייחס לשאלות שונות אשר קשורות לאתגרים וקשיים רגשיים אשר קשורים במיוחד בתקופה הזו – ויסות הרגשות והחרדה, שימור הזוגיות, בריאות הנפש בזמן בידוד, סוגיות משפחתיות והתמודדות עם הילדים, עם שאלותיהם ושמירת שגרה ביתית שפויה. נשמח לשמוע מכם מה אתם צריכים ומה יכול לסייע לשרוד ימים אלו בבריאות נפשית טובה ככל הניתן.


שאלה:  אני חוששת לספר לו שאני חוששת להידבק  -  (יעל)


אני נשארת בתקופה זו המון בבית, בהתאם להנחיות. התחלתי לאחרונה לצאת עם מישהו, ומבחינתו הוא ישמח לבוא ולהתארח אצלי. אני חוששת לספר לו שאני חוששת להידבק...ולא כל כך נעים לי מהסיטואציה. מה אפשר לעשות?

תשובה:  אני חוששת לספר לו שאני חוששת להידבק - (חיים פינקלמן)


החששות מהידבקות בתקופה זו מובנות, וגם אולי הרצון "להסתגר", ולא לבוא במגע עם העולם החיצון והמסוכן. יחד עם זאת, האם את מעוניינת שהבחור שאת יוצאת איתו יישאר חלק מ"העולם החיצון"? לפעמים דווקא תקופות קשות מאפשרות להבין יותר בבירור מה המטרות שלנו בחיים, ועם מי אני רוצים להיות בקשר. אני מניח שאפשר לחשוב על שאלות נוספות שקשורות לכך, וממה בדיוק לא נעים בסיטואציה- ואפשר לברר בנוגע לשאלות הללו גם במסגרת של טיפול.
 X