על הספה - פורומי מומחים

דואג מאוד ביחס למחלות והדבקויות

פורום טיפול בצל קורונה מנוהל ע"י חיים פינקלמן, פסיכולוג קליני מומחה
חיים פינקלמן, פסיכולוג קליני מומחה פורום טיפול בצל קורונה
פסיכולוג קליני מומחה. מטפל במבוגרים, זוגות, בני נוער וילדים. בעל הכשרה מעמיקה וניסיון רב ומגוון. מטפל בגישה פסיכודינאמית, ובכלים טיפוליים ממוקדים, לרבות CBT. מעביר גם הדרכות הורים ואבחונים.
אודות הפורום

ברוכים הבאים לפורום "טיפול בצל קורונה". בפורום זה נענה על שאלות אשר קשורות לאפשרויות לטיפול פסיכולוגי בתקופה הנוכחית- האם אפשר לקבל טיפול, באלו תנאים, ואיפה?

בנוסף, בפורום נתייחס לשאלות שונות אשר קשורות לאתגרים וקשיים רגשיים אשר קשורים במיוחד בתקופה הזו – ויסות הרגשות והחרדה, שימור הזוגיות, בריאות הנפש בזמן בידוד ועוד.


שאלה:  דואג מאוד ביחס למחלות והדבקויות  -  (רענן)


אני לרוב חרדתי בנושאי בריאות, ודואג מאוד ביחס למחלות והדבקויות. דווקא עכשיו, בתקופה הנוכחית, אני יותר רגוע. איך זה ייתכן?

תשובה:  דואג מאוד ביחס למחלות והדבקויות


השאלה שאתה שואל רחבה ומומלץ לברר אותה במסגרת של טיפול. למרות זאת, כהסבר כללי, אפשר להתייחס לכך שהרבה אנשים חרדתיים דווקא בתקופה הזו מרגישים ש"הם לא לבד". פתאום, הרבה שותפים לדאגות ולחששות שבדרך כלל הם מרגישים בדלת אמותיהם, ואולי גם חוששים לשתף ביחס אליהם מחשש שיזכו לביקורת או זלזול מהסביבה. מעניין לברר בטיפול את המקורות לתחושות החרדה, ולבדוק האם עכשיו הושגה רגיעה "אמיתית" או שהחרדה באה לידי ביטוי באופן אחר.
 X