על הספה - פורומי מומחים

פורום קורונה

היבט כספי רגשי בזמן קורונה

פורום קורונה

פורום טיפול בצל קורונה הפורום מנוהל ע"י מיטב המומחים בבריאות הנפש של אתר על הספה.

אודות הפורום

ברוכים הבאים לפורום "טיפול בצל קורונה". פורום זה נפתח כמענה לתקופה המורכבת אשר כולנו עוברים, במטרה לסייע לציבור להתמודד טוב יותר עם ההנחיות המגבילות, עם הבדידות ועם מצבי חרדה וחוסר ודאות אשר כולנו חווים בעקבות המצב הנוכחי. בפורום זה נענה על שאלות אשר קשורות לאפשרויות לטיפול פסיכולוגי בתקופה הנוכחית- האם אפשר לקבל טיפול, באלו תנאים, ואיפה?

בנוסף, בפורום נתייחס לשאלות שונות אשר קשורות לאתגרים וקשיים רגשיים אשר קשורים במיוחד בתקופה הזו – ויסות הרגשות והחרדה, שימור הזוגיות, בריאות הנפש בזמן בידוד, סוגיות משפחתיות והתמודדות עם הילדים, עם שאלותיהם ושמירת שגרה ביתית שפויה. נשמח לשמוע מכם מה אתם צריכים ומה יכול לסייע לשרוד ימים אלו בבריאות נפשית טובה ככל הניתן.


שאלה:  היבט כספי רגשי בזמן קורונה  -  (יעל)


שלום :) אני נמצאת בטיפול המון המון שנים. מעל עשור. טיפול שיודע עליות ומורדות, אך כיום נמצאת במקום הרבה יותר טוב מפעם, אך מחזיקה את הטיפול כחיוני לי לשוטף , לקרבה ולקשר עם המטפלת ובכלל. בימים אלו אני מרגישה ובאופן אובייקטיבי כי אין באפשרותי להוצאה נכבדת שכזו לטיפול. בעלי יושב בבית. מכביד עליי מאוד נפשית ורגשית, צורח על כל הוצאה מיותרת. גם אני מרגישה כי אין זה הזמן המתאים והנכון להוצאה של סכום כה נכבד. ממש חוששת כי ידע ששילמתי אף על החודש הקודם. המטפלת מציעה לי שוב ושוב כי נמשיך את הטיפול דרך האינטרנט וכי אם הכסף יהווה בעיה נסתדר. לעולם לא אבקש הנחה ולא אפרוט בפניה את מצבנו הכלכלי שבחוויה שלי נתפס אצלה כמצב טוב ביותר גם בימים אלו. היא מחזיקה את כך כי חשוב שנתמודד ביחד עם ההצפה שאני חווה. אז מצד אחד אני נוטה להאמין כי כוונותיה כנות ואמיתיות למען רווחתי הנפשית, אך מצד שני נמצא הקול המאוד מאוד צורם כי היא אומרת זאת היות ומדובר בפרנסתה שנפגעת בימים אלו. אני מרגישה חנוקה מהרצון העז שלה לשמר את הטיפול , ומהכורח הבלתי נמנע הבוער בקרבי כי אין זה הזמן המתאים להמשך טיפול. לדעתה מעורב פה פאן רגשי שלי היודע לבעוט ולסגת בעיתות משבר ומצוקה. אודה לתשובתך.

תשובה:  היבט כספי רגשי בזמן קורונה


שלום יעל, טוב שעברת תהליך טיפולי במשך תקופה כה ארוכה, שאת כותבת שעזר לך. יחד עם זאת, בקוראי את מה שאת כותבת שאלתי את עצמי בנוגע למידת הפתיחות שאת חשה מול המטפלת שלך. מסיבות שכדאי לחשוב עליהן, חשוב לך "לשמור בסוד" את הקשיים הכלכליים, ואת פוסלת אפשרות לבקש הנחה, אפילו בתקופה הזו. נראה שגם האפשרות לדבר עם המטפלת על הפסקה במפגשים או על סיומם נראית רחוקה. אני מזכיר לך שהטיפול הוא בשבילך (וכמובן לא בשביל המטפלת ומה שאת מעריכה כצרכיה בתקופה הזו), ולכן אני מציע לך לדבר אתה בחופשיות על לבטייך הכלכליים והרצון לסיים את הטיפול או להפסיק אותו. חשוב גם לזכור בהקשר הזה שבמיוחד לאחר שנים כה רבות המחשבה על סיום טיפול יכולה להיות לא פשוטה ומומלץ לדון עליה גם בטיפול. בהצלחה.
 X