על הספה - פורומי מומחים

פורום קורונה

קשישים

פורום קורונה

פורום טיפול בצל קורונה הפורום מנוהל ע"י מיטב המומחים בבריאות הנפש של אתר על הספה.

אודות הפורום

ברוכים הבאים לפורום "טיפול בצל קורונה". פורום זה נפתח כמענה לתקופה המורכבת אשר כולנו עוברים, במטרה לסייע לציבור להתמודד טוב יותר עם ההנחיות המגבילות, עם הבדידות ועם מצבי חרדה וחוסר ודאות אשר כולנו חווים בעקבות המצב הנוכחי. בפורום זה נענה על שאלות אשר קשורות לאפשרויות לטיפול פסיכולוגי בתקופה הנוכחית- האם אפשר לקבל טיפול, באלו תנאים, ואיפה?

בנוסף, בפורום נתייחס לשאלות שונות אשר קשורות לאתגרים וקשיים רגשיים אשר קשורים במיוחד בתקופה הזו – ויסות הרגשות והחרדה, שימור הזוגיות, בריאות הנפש בזמן בידוד, סוגיות משפחתיות והתמודדות עם הילדים, עם שאלותיהם ושמירת שגרה ביתית שפויה. נשמח לשמוע מכם מה אתם צריכים ומה יכול לסייע לשרוד ימים אלו בבריאות נפשית טובה ככל הניתן.


שאלה:  קשישים  -  (שואל)


שלום אמא שלי בת 88 בבית כל הזמן לא יוצאת בגלל הקורונה שאלתי היא: האם מותר או אפשרי להוציא אותה סיבוב ברכב מהבית ישר לרכב מבלי לצאת מהרכב? רק להתאוורר עם כפפות מסכה או שעדיף שלא? תודה

תשובה:  קשישים


התקופה הנוכחית מאתגרת, ומזמנת לפעמים החלטות מורכבות. מצד אחד, אתה מתאר רצון לשמור על אמא מבחינה בריאותית. מצד שני, אתה רוצה לדאוג גם לרווחה רגשית עבורה. תאלץ לחשוב על מינון מתאים בין שני הרצונות האלה... משימה שהיא אולי לא פשוטה אך הכרחית.
 X