על הספה - פורומי מומחים

פורום קלינאית תקשורת

התנגדות לטיפול קלינאית תקשורת

פורום קלינאית תקשורת

פורום קלינאית תקשורת מנהלת פורום תמר לבין-שרון קלינאית תקשורת מוסמכת, בוגרת החוג להפרעות בתקשורת באוניברסיטת תל אביב(.B.A). בעלת תואר שני (.M.A).בחוג לחינוך באוניברסיטת תל אביב. מומחית בהתפתחות הילד.

בעלת ניסיון עשיר באבחון וטיפול בלקויות שפה ודיבור, כולל:

עיכוב בהתפתחות השפה בגיל הרך, לקויות שפה בגיל בית ספר, מובנות דיבור נמוכה ושיבושי היגוי, צרידות ובעיות קול, בעיות בשטף הדיבור ('דיבור חטוף' וגמגום).

בעלת ניסיון טיפולי עשיר ומגוון במסגרות שונות, כגון: מכונים להתפתחות הילד, מכוני שמיעה ודיבור.

בעלת ניסיון בהדרכה של קלינאיות מתמחות וסטודנטיות.

כיום- עובדת כקלינאית תקשורת עצמאית, בעלת קליניקה פרטית ברמת גן.

שאלה:  התנגדות לטיפול קלינאית תקשורת  -  (נעם)


ביתי בת החמש היא בעלת שיבוש בדיבור. יש לה כמה אותיות שהיא הוגה לא נכון וזה הופך את הדיבור שלה ללא מובן. התחלנו טיפול עם קלינאית ביולי הקודם לביתי ממש לא רצתה ללכת, לא שיתפה פעולה עם התרגולים. בגלל שהיא ככ לא רצתה לחזור לטיפול החלטנו להפסיק לזמן מה. עכשיו עברנו לגן חדש ולביתי יש קצת קושי חברתי שם. אני נורא רוצה לחזור לטיפול אצל מטפלת חדשה, אבל לא יודעת איך להתמודד עם ההתנגדות. אשמח לעצה.

תשובה:  התנגדות לטיפול קלינאית תקשורת - (תמר לבין-שרון)


שלום נעם, לדעתי, צריך לברר מה הסיבה להתנגדות. ייתכן שבתך מודעת לשיבושי ההגייה, ואולי אף הסביבה העירה לה על כך, ולכן קיימת התנגדות לטיפול. הייתי ממליצה לך להעלות את חששותיך מול המטפלת החדשה, שתנחה אותך כיצד להתמודד עם העניין ומה לומר לילדה טרם ההגעה לטיפול. גם אם שיתוף הפעולה אינו מלא, וההתקדמות בשלבי הטיפול הראשונים נראית איטית- ממליצה להתמיד בטיפול הפעם. בהצלחה!
 X