על הספה - פורומי מומחים

פורום קלינאית תקשורת

עברית שפה שניה

פורום קלינאית תקשורת

פורום קלינאית תקשורת מנהלת פורום תמר לבין-שרון קלינאית תקשורת מוסמכת, בוגרת החוג להפרעות בתקשורת באוניברסיטת תל אביב(.B.A). בעלת תואר שני (.M.A).בחוג לחינוך באוניברסיטת תל אביב. מומחית בהתפתחות הילד.

בעלת ניסיון עשיר באבחון וטיפול בלקויות שפה ודיבור, כולל:

עיכוב בהתפתחות השפה בגיל הרך, לקויות שפה בגיל בית ספר, מובנות דיבור נמוכה ושיבושי היגוי, צרידות ובעיות קול, בעיות בשטף הדיבור ('דיבור חטוף' וגמגום).

בעלת ניסיון טיפולי עשיר ומגוון במסגרות שונות, כגון: מכונים להתפתחות הילד, מכוני שמיעה ודיבור.

בעלת ניסיון בהדרכה של קלינאיות מתמחות וסטודנטיות.

כיום- עובדת כקלינאית תקשורת עצמאית, בעלת קליניקה פרטית ברמת גן.

שאלה:  עברית שפה שניה  -  (עדי)


אנחנו גרים בארצות הברית בעלי אמריקאי ולכן מדברים בבית אנגלית. יש לי ילדה בת עוד מעט בת שבע שיודעת הרבה מילים בעברית וגם יכולה להתבטא קצת מבינה הרבה. ועוד ילד בן שנתיים ותשע שפחות מתענין ופחות מבין את העברית, יש לציין באנגלית שלו מושלמת ומדבר כילד גדול. איך ניתן לגרום לו להתעניין יותר בעברית וגם לדבר אותה יותר הוא מבין בסיסי ויודע קצת מילים

תשובה:  עברית שפה שניה - (תמר לבין-שרון)


היי עדי, את מתארת שילדיך חשופים בעיקר לאנגלית- במסגרת החינוכית ובבית. כדי להקנות את העברית, החשיפה צריכה להיות יומיומית- מפעילויות כמו: הקראת סיפורים, צפייה בתוכניות בעברית, או פעילות של משחק חופשי ועד החלטה על זמן מסוים ביום בו את תפני אל הילדים בעברית או אפילו שאת תדברי עם הילדים רק בעברית ואבא- באנגלית. קחי בחשבון, שחשוב להפריד ולא לערבב בין השפות באותה פעילות. כמובן שמדובר בהחלטה מורכבת, שתלויה בין השאר ברמת השאיפות שלכם לגבי רכישת העברית אצל ילדיכם.
 X