על הספה - פורומי מומחים

פורום קלינאית תקשורת

עיכוב שפה

פורום קלינאית תקשורת

פורום קלינאית תקשורת מנהלת פורום תמר לבין-שרון קלינאית תקשורת מוסמכת, בוגרת החוג להפרעות בתקשורת באוניברסיטת תל אביב(.B.A). בעלת תואר שני (.M.A).בחוג לחינוך באוניברסיטת תל אביב. מומחית בהתפתחות הילד.

בעלת ניסיון עשיר באבחון וטיפול בלקויות שפה ודיבור, כולל:

עיכוב בהתפתחות השפה בגיל הרך, לקויות שפה בגיל בית ספר, מובנות דיבור נמוכה ושיבושי היגוי, צרידות ובעיות קול, בעיות בשטף הדיבור ('דיבור חטוף' וגמגום).

בעלת ניסיון טיפולי עשיר ומגוון במסגרות שונות, כגון: מכונים להתפתחות הילד, מכוני שמיעה ודיבור.

בעלת ניסיון בהדרכה של קלינאיות מתמחות וסטודנטיות.

כיום- עובדת כקלינאית תקשורת עצמאית, בעלת קליניקה פרטית ברמת גן.

שאלה:  עיכוב שפה  -  (מורן)


שלום רב אנחנו מתגוררים בארהב בתנו בת שנה ו11 חודשים היה לה נוזלים באוזניים במשך חמישה חודשים מגיל שנה וחודשיים היא כרגע רק יודעת מספר מצומצם של מילים אולי 1 בעיקר צועקת ומצביעה לעבר מה שרוצה מבינה הכל מבצעת פעולות וחברותית מאוד התחילה ללכת בשנה וחצי לגבי השפה הרופא ילדים טוען שכנראה קשה לה שבגן זה אנגלית ובבית עברית בשילוב הנוזלים שהיו לה באוזניים לתקופה לגבי עיכוב שפה פה שולחים speech therapy אני לא יודעת אפ זה כמו קלינאית תקשורת בארץ מה דעתך על המצב ומה את מייעצת לעשות

תשובה:  עיכוב שפה - (תמר לבין-שרון)


שלום מורן, לפי מה שאת מתארת, לבתך עיכוב בהתפתחות השפה והדיבור, ומומלץ לפנות לטיפול בדיבור (speech therapy ) אצל קלינאית תקשורת, כפי שהמליץ לכם רופא הילדים. במידה ואינכם בטוחים בנוגע להכשרת המטפלת אליה הופניתם- אתם יכולים לבקש ממנה תעודת קלינאית תקשורת (speech therapist).
 X