על הספה - פורומי מומחים

פורום קלינאית תקשורת

תינוקת בת 1.5 שהפסיקה לדבר

פורום קלינאית תקשורת

פורום קלינאית תקשורת מנהלת פורום תמר לבין-שרון קלינאית תקשורת מוסמכת, בוגרת החוג להפרעות בתקשורת באוניברסיטת תל אביב(.B.A). בעלת תואר שני (.M.A).בחוג לחינוך באוניברסיטת תל אביב. מומחית בהתפתחות הילד.

בעלת ניסיון עשיר באבחון וטיפול בלקויות שפה ודיבור, כולל:

עיכוב בהתפתחות השפה בגיל הרך, לקויות שפה בגיל בית ספר, מובנות דיבור נמוכה ושיבושי היגוי, צרידות ובעיות קול, בעיות בשטף הדיבור ('דיבור חטוף' וגמגום).

בעלת ניסיון טיפולי עשיר ומגוון במסגרות שונות, כגון: מכונים להתפתחות הילד, מכוני שמיעה ודיבור.

בעלת ניסיון בהדרכה של קלינאיות מתמחות וסטודנטיות.

כיום- עובדת כקלינאית תקשורת עצמאית, בעלת קליניקה פרטית ברמת גן.

שאלה:  תינוקת בת 1.5 שהפסיקה לדבר  -  (צופיה)


שלום, ביתי בת 1.5 ובסביבות גיל שנה כבר צברה אוצר מילים יפה שכלל מילים כמו: אבא, אמא, תודה, את זה, עוד, נשיקה(כמובן לא כל המילים בהגייה תקינה). לאט לאט שמנו לב שהיא הפסיקה לחלוטין להשתמש בכל המילים שכבר למדה וכעת היא משתמשת במילה אמא בלבד עבור כל דבר. בנוסף היא גם התחילה לצעוק מאוד חזק. חוץ מהמילה אמא היא מרבה לקשקש בג׳יבריש. רואים כי היא מבינה כל דבר שאנו אומרים והיא גם מצליחה להסביר את עצמה בצורה מושלמת. אוהבת שירי משחק ועושה תנועות בהתאם, אוהבת סיפורים ומתפתחת בהתאם לגילה בכל הנושאים. מה יכול לגרום לירידה ככ דרמטית באוצר המילים ואיך כדאי להתקדם? תודה!

תשובה:  תינוקת בת 1.5 שהפסיקה לדבר - (תמר לבין-שרון)


שלום צופיה, הייתי מציעה לכם לקבוע תור לבדיקת שמיעה, ובמקביל- לפנות לאבחון אצל רופא התפתחותי וקלינאית תקשורת בהתפתחות הילד. בהצלחה!
 X