על הספה - פורומי מומחים

פורום שירות צבאי

הורדת פרופיל על סעיף רפואי

פורום שירות צבאי

פורום שירות צבאי מנהלת פורום רחלי שרון גרטי
עו"ס קלינית ופסיכותרפיסטית, מטפלת בעלת ניסיון רב במתבגרים ובבוגרים צעירים. פורום שירות צבאי
בעבודתי כקב"נית בצבא שירתתי במגוון תפקידים ועם אוכלוסיות שונות (טירונים, חיילים בקורס, כלואים, מפקדים ואנשי קבע). במסגרת זו טיפלתי פרטנית וקבוצתית בחיילים, הדרכתי הורים לחיילים, וכן עסקתי בהוראה ובהדרכה של נושא בריאות הנפש בצבא. כיום מטפלת בגישה דינמית בשילוב טכניקות קוגניטיביות והתנהגותיות, התערבות במשבר והדרכות הורים.

ברוכים הבאים לפורום שירות צבאי – היבטים נפשיים של גיוס שירות ושחרור מצה"ל.

צה"ל של היום הינו מערכת ארגונית גדולה ומורכבת, אשר ההתמודדות מולה הינה פעמים רבות קשה, מתסכלת ובלתי ברורה. חיילים מרגישים לא אחת שאין להם כתובת. הם מחפשים פתרון שיכול להיות פשוט אך בשל הבירורקטיה והעומסים הופך לבלתי מושג, והבעיה הולכת ומתרחבת.

בפורום זה אנסה לתת מענה לשאלות הקשורות לבריאות הנפש סביב השירות הצבאי, על שלביו השונים- טרם הגיוס, במהלך השירות ולקראת סיומו עם ההתארגנות לחיים באזרחות. מטרתי הינה לספק את המידע וההכוונה הדרושים בכדי להתמודד ביעילות עם קשיים, התלבטויות או בעיות העולים במהלך השירות. זאת מתוך אמונה ברורה כי השירות בצבא חשוב ומשמעותי לחייל וכי לרוב הבעיות הן פתירות וההסתגלות הינה תהליך שאורך זמן ודורש אורך רוח.

הפורום מיועד למלש"בים (מיועדים לשירות ביטחון), חיילים, חיילים משוחררים ולהורים. הפורום הינו אנונימי לחלוטין והסודיות מובטחת.


שאלה:  הורדת פרופיל על סעיף רפואי  -  (חגית)


בני התגייס לפני כחודשיים בלוחם בשיריון. אחרי אירוע יחידי הוא נשלח לקב"ן ופסיכיאטר ובועדה הרפואית הודיעו לו שהפרופיל שלו הורד מ 97 ל 64 עם הסעיף 32744 שנאמר לו שזה קשיי הסתגלות. נאמר לו שהוא יקבל הקלות אך לא נאמר לו מהן ההקלות. לבני לו היו קשיי הסתגלות לפני כן והוא בעל מוטיבציה גבוהה לשירות משמעותי. נשמח להבין איזה תפקידים פתוחים בפניו כרגע בשיריון או בכלל (הוא בעל דפ"ר 90 וקב"א 55). תודה

תשובה:  הורדת פרופיל על סעיף רפואי


פרופיל 64 משמעו פסילה משירות קרבי או תומך לחימה. מכיוון שהוא כבר ביצע טירונות ככל הנראה לא ישובץ לקורס נוסף אלא לתפקיד בתוך החיל שלו או שיישלח לבקום לשיבוץ מחדש על ידי קצין מיון (תפקידים שונים ומגוונים)
 X