על הספה - פורומי מומחים

פורום שירות צבאי

תוקף המלצת פסיכיאטר צבאי

פורום שירות צבאי

פורום שירות צבאי מנהלת פורום רחלי שרון גרטי
עו"ס קלינית ופסיכותרפיסטית, מטפלת בעלת ניסיון רב במתבגרים ובבוגרים צעירים. פורום שירות צבאי
בעבודתי כקב"נית בצבא שירתתי במגוון תפקידים ועם אוכלוסיות שונות (טירונים, חיילים בקורס, כלואים, מפקדים ואנשי קבע). במסגרת זו טיפלתי פרטנית וקבוצתית בחיילים, הדרכתי הורים לחיילים, וכן עסקתי בהוראה ובהדרכה של נושא בריאות הנפש בצבא. כיום מטפלת בגישה דינמית בשילוב טכניקות קוגניטיביות והתנהגותיות, התערבות במשבר והדרכות הורים.

ברוכים הבאים לפורום שירות צבאי – היבטים נפשיים של גיוס שירות ושחרור מצה"ל.

צה"ל של היום הינו מערכת ארגונית גדולה ומורכבת, אשר ההתמודדות מולה הינה פעמים רבות קשה, מתסכלת ובלתי ברורה. חיילים מרגישים לא אחת שאין להם כתובת. הם מחפשים פתרון שיכול להיות פשוט אך בשל הבירורקטיה והעומסים הופך לבלתי מושג, והבעיה הולכת ומתרחבת.

בפורום זה אנסה לתת מענה לשאלות הקשורות לבריאות הנפש סביב השירות הצבאי, על שלביו השונים- טרם הגיוס, במהלך השירות ולקראת סיומו עם ההתארגנות לחיים באזרחות. מטרתי הינה לספק את המידע וההכוונה הדרושים בכדי להתמודד ביעילות עם קשיים, התלבטויות או בעיות העולים במהלך השירות. זאת מתוך אמונה ברורה כי השירות בצבא חשוב ומשמעותי לחייל וכי לרוב הבעיות הן פתירות וההסתגלות הינה תהליך שאורך זמן ודורש אורך רוח.

הפורום מיועד למלש"בים (מיועדים לשירות ביטחון), חיילים, חיילים משוחררים ולהורים. הפורום הינו אנונימי לחלוטין והסודיות מובטחת.


שאלה:  תוקף המלצת פסיכיאטר צבאי  -  (דור)


שלום, אני חייל מילואים שקיבל המלצה לועדה רפואית לפרופיל 21 מפסיכיאטר צבאי. על הטפסים כתוב שההמלצה בתוקף ל 60 יום. השאלה שלי היא מה קורה אם הגשתי את הטפסים למשרד הקישור והם פשוט התעכבו עם הגשת המסמכים ועברו 60 יום ממתן ההמלצה? אני אצטרך לקבוע שוב פעם תור לפסיכיאטר? זה לקח מעל לשנה לקבל את התור הראשון. תודה מראש, דור.

תשובה:  תוקף המלצת פסיכיאטר צבאי


נראה כי עליך לפנות אליהם ולהוכיח להם כי העיכוב הינו בגינם, על כן הם צריכים לכבד את ההמלצה שברשותך.
 X