חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

מטפל נון קונפורמיסטי, בעל 30 שנות ניסיון, המשלב עבודה עם מדיטציה, היפנוזה, מגע ונשימות, בכדי לאפשר למטופל/ת להיות עד כמה שאפשר מי שהוא/היא באמת.

  • אזור טיפול:   תל אביב וגוש דן,גבעתיים
  • כתובת:   המעלות 22 גבעתיים דירה 2
  • שפות טיפול:   עברית,אנגלית
  • טלפון:  טלפון 

אודות צבי להב

אני בן 63, גרוש ואב ל 4 ילדים בוגרים, נמצא בזוגיות שנייה עם אישה מזה תשע שנים. כל חיי היו חיפוש אחר הדרך שבה נכון לחיות בכדי להיות מאושר. העבודה כפסיכולוג הייתה חלק מן החיפוש הזה. אינני יכול לומר שיש לי תשובות מוצקות שיעבדו תמיד ועבור כל האנשים, אבל בכל זאת אני מרגיש שלמדתי משהו במהלך החיים הללו, ואני מנסה להעביר את מה שלמדתי אל המטופלים שלי . אחד הדברים העיקריים שלמדתי הוא שבשביל להיות מאושר אני צריך להעיז ולהוציא החוצה את כל הצבעים שיש בי, גם אם אני חושש שזה לא ימצא חן, או יחשב למוזר בעיני מישהו. בשבילי זה מתבטא היום בחופש שאני נותן לעצמי להיות גם גבר וגם אישה, וגם משהו לא מוגדר שנמצא במרחב שבין שניהם. זה בא לידי ביטוי בהופעה החיצונית שלי וגם בחשיבה ובדיבור שלי. עבורך זה יכול להיות משהו אחר. בטיפול אני אנסה לעודד אותך לשאול את עצמך מי את/ה יכול/ה להיות אם תהיה/תהיי משוחררת לחלוטין מהרצון להתאים את עצמך לציפיות של אחרים. אני מאמין גם שכדי שטיפול יהיה אפקטיבי הוא צריך להכיל מימד חוויתי. צריכה להתרחש חוויה בתוך חדר הטיפולים שתשנה את התפיסה של המטופל/ת לגבי הבעיה שאיתה הוא הגיע לטיפול. את החוויה הזו אני מנסה ליצור בכלים שונים מתוך כל ארגז הכלים שרכשתי במהלך 30 שנות עבודתי כמטפל, כולל: היפנוזה, דמיון מודרך, מדיטציה, נשימות, תנועה ומגע. מעבר לכלים השונים, הדבר העיקרי שאני מנסה לעשות בטיפול הוא לשים את עצמי בנעליים של המטופל/ת. לנסות להתחבר בצורה הכי קרובה שניתן אל החוויה שלו/שלה. מתוך המקום הזה, שבו אני לגמרי מבין אותו/אותה, אני יכול לעזור לו/לה בשלב ראשון לקבל את עצמו/עצמה, ומתוך הקבלה הזו מתחיל להתאפשר גם השינוי.
אם תרצה/תרצי להכיר אותי יותר מקרוב, תוכל/י למצוא ביוטיוב קטעים של הופעות שלי וגם הרצאות שנתתי במסגרת יום עיון של האוניברסיטה הפתוחה. אשמח לפגוש אותך.


השכלה אקדמית

סיימתי את התואר השני שלי בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת תל אביב בשנת 1984. לאחר סיום התואר למדתי במשך שנה באיטליה טיפול משפחתי מערכתי. את ההתמחות הקלינית שלי עשיתי במכון פרטי בעל אורינטציה פסיכואנליטית, ובמחלקת הנוער של בית חולים גהה. סיימתי בשנת 1990. מאז עבדתי גם בקליניקה פרטית וגם במספר מכונים פרטיים, כולל מכון המתמחה בטיפול התנהגותי קוגניטיבי. לאורך כל השנים עבדתי, ואני עדיין עובד גם באוניברסיטה הפתוחה כאחראי על קורס המלמד תיאוריות אישיות. במהלך ההתפתחות המקצועית שלי למדתי גם היפנוזה, ויש לי תעודה של מורשה לטיפול בהיפנוזה מטעם משרד הבריאות. כמו כן, למדתי בקורסים שנתיים ודו שנתיים פסיכותרפיה גופנית התייחסותית, גשטלט גופנפש, ופוטותרפיה. בשנת 2000 הצטרפתי לצוות שהקים את מכון פסיכודהרמה לתורת הנפש הבודהיסטית. לימדתי שם מספר שנים והנחיתי קבוצה טיפולית באורינטציה בודהיסטית, שאותה אני עדיין מנחה. בשנה וחצי האחרונות אני לומד פעם בשבוע בקורס העוסק בשימוש במצבי תודעה חליפיים לצורך טיפול נפשי.


ניסיון מקצועי


צור קשר עם צבי להב