חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

ניסיון רב בפסיכותרפיה, בעבודה טיפולית עם מבוגרים ומתבגרים. הטיפול הוא בגישה פסיכואנליטית. מקבלת גם מטופלים לפסיכואנליזה .הדרכה בפסיכותרפיה לאנשי מקצוע.

תחומי התמחות

חרדה,דיכאון,אבל אובדן ומשברי חיים,טיפול במבוגרים,ילדים,ומתבגרים. זהות, הריון ולידה, פוסט טראומה,זוגיות,הדרכת הורים.

  • אזור טיפול:   תל אביב וגוש דן,רמת גן
  • כתובת:   נורדאו 15א רמת גן
  • שפות טיפול:   עברית,אנגלית,צרפתית.
  • טלפון:   

אודות קרן קפלן

פסיכולוגית קלינית ופסיכואנליטיקאית. עובדת בקליניקה פרטית ברמת גן במיקום מרכזי ושקט על גבול תל אביב וגבעתיים.
ניסיון רב בטיפול נפשי, במבוגרים, ילדים ומתבגרים, ובהדרכת הורים.
על הטיפול והפנייה לטיפול: ישנן תקופות בחיים בהן אנו מרגישים מוצפים רגשית, מוטרדים או חרדים. לעיתים נוכל "לשים את האצבע" על הסיבה למצוקה ולעיתים לאו. לעיתים המועקה חולפת מעצמה והחיים ממשיכים ולעיתים היא נשארת ומתחילה להפריע לתפקוד היומיומי. אין צורך להישאר לבד בהתמודדות עם המועקה. אני מאמינה שמפגש מיטיב, חכם ומעמיק עם איש מקצוע יכול להקל ולעשות שינוי משמעותי בחוויית המצוקה. האפשרות להיות מובן, מוחזק ומוכל בסיטואציה הטיפולית על ידי מטפל מקצועי ומנוסה יכולה לעשות את ההבדל בין איכות חיים פחות טובה לטובה מאד.
הפניה לטיפול כרוכה לא פעם בתחושות של חשש וסקרנות והיא מובנת וטבעית. החרדה של היות חשוף בפני איש מקצוע בפעם הראשונה יכולה לעורר חרדה, אך כאמור, הדבר טבעי ונורמלי. לעיתים קשה להתגבר על החרדה והפניה לטיפול נדחית - וחבל. תחושות החרדה והמצוקה הן איתות שיש להקשיב לו, גם ובעיקר כפוטנציאל לשינוי וצמיחה. חשוב לכן שאם קיימת בהלה מהסיטואציה הלא מוכרת, לא לוותר. אפשר לחשוב על זה כמו שלקראת משהו חדש ולא מוכר ישנה לפעמים חרדה והתרגשות, כך גם המפגש הטיפולי עשוי לעורר תחושות כאלה, וזה מובן וטבעי.
אני מאמינה שהיות מובן, מתן מילים ומשמעות לרגשות המציפים, מטרידים, מעוררי החרדה בסיטואציה הטיפולית המוגנת והבטוחה הם הם הכלים החיוניים להתמודדות גמישה וטובה יותר בחיים. הדבר מאפשר תזוזה ממקומות תקועים וגמישות רבה יותר להתמודדות עם מצבי חיים מורכבים.החשיבה וההקשבה שלי נשענות על התאוריה הפסיכואנליטית הווי אומר הקשבה לתהליכים לא מודעים ומודעים כפי שמיתבטאים בתוך השעה. הטיפול עוסק בהווה , ב״כאן ועכשיו״ תוך התיחסות לקשר הטיפולי שנוצר בין המטופל למטפל שהינו בעל חשיבות ממדרגה ראשונה. יכולת טובה ליצור קשר עם המטפל הינה גורם מכריע להצלחת הטובה. המטפל והמטופל הם שותפים לדרך , למסע להבנה מעמיקה של העולם הרגשי- פנימי של המטופל וכל זה בכדי לאפשר איכות חיים טובה ויכולת לקחת שליטה ובעלות על חייך.


השכלה אקדמית

פסיכולוגית קלינית, בוגרת המגמה הקלינית מאוניברסיטת תל אביב. בוגרת בית הספר לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל אביב, בוגרת תוכנית פסיכולגית העצמי ורוח האדם, פסיכואנליטיקאית, החברה הפסיכואנליטית בישראל.


ניסיון מקצועי


צור קשר עם קרן קפלן