<<חזור לחיפוששושי נוה


שושי נוה

עובדת סוציאלית קלינית, מומחית בטיפול במתבגרים


עובדת סוציאלית קלינית בעלת ניסיון רב בטיפול במתבגרים והדרכת הורים . אני מאמינה בקשר קרוב, מגדל ומשמעותי עם המתבגר והוריו כגורם מקדם ומאפשר שינוי משמעותי לאורך זמן.


תחומי התמחות:
טיפול במתבגרים וצעירים ,הדרכת הורים, שליטה בכעסים וויסות רגשי, מיומנויות חברתיות, התמודדות עם משברי חיים.


צור קשר עם שושי נוהלמעלה מעשור, אני מלווה מתבגרים והורים במסגרות טיפוליות שונות ייעודיות לנוער וצעירים ומוצאת סיפוק רב בעבודתי.
במהלך השנים, נוכחתי כי בעבודה עם המתבגר והוריו טמונה תקווה רבה לצמיחה, שינוי וקבלה.
תקופת ההתבגרות הנה תקופה המצריכה התארגנות מחדש של המתבגר והוריו, לבנות שפה חדשה, להתמקם מחדש האחד מול השני, בדיקת גבולות של המתבגר את עצמו ואת סביבתו, התמודדויות חברתיות מורכבות לצד ההתפתחות המינית.
אני מתמחה במתן טיפול רגשי פרטני למתבגרים ולמעטפת המשפחתית סביב סוגיות של זהות, משברי חיים אצל המתבגר או סביבתו, מיומנויות תקשורת ומיומנויות חברתיות, וויסות רגשי ושליטה בכעסים.
בשנה האחרונה אני מתמחה בליווי הורים המתמקד בבנייה מחדש של הקשר בינם לבין ילדיהם בשיטת "אייכה" השפה המגדלת . גישה זו מביאה תוצאות מהירות ומפתיעות בסיטואציות מורכבות.
אני מתמחה בליווי חיילים סביב משברי הסתגלות בשירות הצבאי ומאמינה כי ליווי מקצועי ,רגיש ומתאים מסייע מאד בהתמודדות עם תנאי המסגרת הצבאית.
בטיפול בצעירים לאחר צבא/שירות לאומי, ההתמקדות בטיפול תהיה לרוב בסוגיות האופייניות לשלב זה כגון :טיפול בסוגיות של זוגיות, גיבוש זהות מקצועית , בחירת אפיק לימודי, יציאה לעצמאות וכו.
בנוסף, אני מדריכה מוסמכת לסטודנטים לעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת בר אילן ומדריכה מטפלים בתחילת דרכם המקצועית בגישה פסיכו-דינמית.
בהכשרתי אני מטפלת דינאמית ומשלבת בקליניקה גישות שונות בהתאם לצרכים שעולים מהמטופלים והוריהם. טיפול דינאמי מתמקד בעולמו הפנימי של המטופל, מהם הקונפליקטים המעסיקים אותו, על מה הוא חולם, איך הוא חווה את העולם וכיצד העולם חווה אותו. בטיפול עצמו אנו מתמקדים ביחסים בין-אישיים בתוך חדר הטיפולים ומחוצה לו. באווירה חמה, לא שיפוטית ותומכת , אנו מצליחים להתייחס למה שמעסיק אותו . אני מאמינה בליווי אישי ומשמעותי של המתבגר והוריו ושמירה על קשר עם המסגרות בהן הוא משולב בהתאם לצורך.


בעלת תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית.
עובדת סוציאלית שנים רבות בשירות הציבורי במסגרות ייחודיות למתבגרים והורים.
בעלת קליניקה פרטית לטיפול במתבגרים, צעירים והורים בפתח תקווה.
מדריכה מוסמכת להדרכת סטודנטים לעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת בר אילן.
מדריכת הורים מוסמכת בשיטת "אייכה- השפה המגדלת"

<<חזור לחיפוש