<<חזור לחיפוששושי נוה


שושי נוה

עובדת סוציאלית קלינית, מומחית בטיפול במתבגרים, מבוגרים והדרכת הורים


עובדת סוציאלית קלינית בעלת ניסיון רב בטיפול במתבגרים, צעירים והדרכת הורים . מתמחה בטיפול בשליטה בכעסים, וויסות רגשי והתפרצויות זעם ובהדרכת הורים לילדים עם הפרעות התנהגות וADHD


תחומי התמחות:
טיפול רגשי און ליין למתבגרים, מבוגרים והדרכת הורים, שליטה בכעסים וויסות רגשי, מיומנויות חברתיות וחרדה חברתית, ADHD

מזה שני עשורים אני מלווה מתבגרים, צעירים והורים במסגרות טיפוליות שונות ומוצאת סיפוק רב בעבודתי.
תקופת ההתבגרות הנה תקופה המצריכה התארגנות מחדש של המתבגר והוריו, לבנות שפה חדשה, להתמקם מחדש האחד מול השני, בדיקת גבולות של המתבגר את עצמו ואת סביבתו, התמודדויות חברתיות מורכבות לצד ההתפתחות המינית.
אני מתמחה במתן טיפול רגשי פרטני למתבגרים ולמעטפת המשפחתית סביב סוגיות של זהות, משברי חיים אצל המתבגר או סביבתו, מיומנויות תקשורת ומיומנויות חברתיות, וויסות רגשי ושליטה בכעסים.
במהלך השנים, נוכחתי כי בעבודה עם המתבגר והוריו טמונה תקווה רבה לצמיחה, שינוי וקבלה

בשנים האחרונות אני מתמחה בליווי הורים המתמקד בבנייה מחדש של הקשר בינם לבין ילדיהם בשיטת "אייכה" השפה המגדלת . גישה זו מביאה תוצאות מהירות ומפתיעות בסיטואציות מורכבות.

אני מתמחה בליווי חיילים סביב משברי הסתגלות בשירות הצבאי ומאמינה כי ליווי מקצועי ,רגיש ומתאים מסייע מאד בהתמודדות עם תנאי המסגרת הצבאית.

בטיפול במבוגרים צעירים לאחר צבא/שירות לאומי, ההתמקדות בטיפול תהיה לרוב בסוגיות האופייניות לשלב זה כגון :טיפול בסוגיות של זוגיות, גיבוש זהות מקצועית , בחירת אפיק לימודי, יציאה לעצמאות וכו.

אני מדריכה מוסמכת לסטודנטים לעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת בר אילן ומדריכה מטפלים בתחילת דרכם המקצועית בגישה פסיכו-דינמית.

בהכשרתי אני מטפלת דינאמית ומשלבת בקליניקה גישות שונות בהתאם לצרכים שעולים מהמטופלים והוריהם. טיפול דינאמי מתמקד בעולמו הפנימי של המטופל, מהם הקונפליקטים המעסיקים אותו, על מה הוא חולם, איך הוא חווה את העולם וכיצד העולם חווה אותו. בטיפול עצמו אנו מתמקדים ביחסים בין-אישיים בתוך חדר הטיפולים ומחוצה לו. באווירה חמה, לא שיפוטית ותומכת , אנו מצליחים להתייחס למה שמעסיק אותו . אני מאמינה בליווי אישי ומשמעותי של המתבגר והוריו ושמירה על קשר עם המסגרות בהן הוא משולב בהתאם לצורך.


בעלת תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית בהתמחות ילד ונוער.
מתמחה בפסיכותרפיה אינטגרטיבית- המרכז הבינתחומי , הרצליה.
עובדת סוציאלית שנים רבות בשירות הציבורי במסגרות ייחודיות למתבגרים והורים.
מדריכת הורים במרפאה לוויסות התנהגות וקשר הורה ילד- בית החולים ״גהה״.
בעלת קליניקה פרטית לטיפול במתבגרים, צעירים והורים בפתח תקווה..
מדריכת הורים מוסמכת בשיטת "אייכה- טיפול בילד באמצעות ההורה.
מדריכה מוסמכת להדרכת סטודנטים לעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת בר אילן.

<<חזור לחיפוש