חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

בקליניקה שלי המטופל הוא שותף מלא בהגדרת מטרות הטיפול ובהשגתן. הטיפול שלי מאפשר למטופל לחוש בשיפור הדרגתי במהרה, מה שמעניק למטופל חיזוק, מעלה את המוטיבציה להמשיך לעבר השגת מטרותיו.

תחומי התמחות

טיפול פרטני במבוגרים ומתבגרים. התמכרויות, חרדה ופוביה ,דיכאון, אבל ואובדן, פוסט טראומה, פגיעות מיניות, EMDR

  • אזור טיפול:   חיפה,צפון
  • כתובת:   שטראוס הילדה 72 נהריה (בוויז לרשום ליאו בק 6 נהריה)
  • שפות טיפול:   עברית
  • טלפון:  טלפון 

אודות שירלי צוק

הטיפול שלי מבוסס על ההבנה שלי את דפוסי החשיבה המזיקים והבלתי אדפטיביים איתם מגיע האדם לטיפול ועמם הוא מתמודד. דפוסים אלה עומדים בבסיס הסבל בחייו של האדם, משפיעים על התנהגותו וכך גם על מהלך חייו. לכן, מתמקד הטיפול שלי בהחלפת דפוסי החשיבה האלה בדפוסים מותאמים יותר למציאות חייו של האדם, יציבים ואופטימיים יותר, אשר יובילו בתורם להתנהגות יעילה יותר וליכולת התמודדות טובה יותר.
לעיתים ובהתאם למטופל וצרכיו ישנו צורך להבין גם את הסיבות שהביאו להיווצרותם של הדפוסים הללו, סיבות שהן בדרך כלל רבות ומגוונות, ודרכן יכול המטופל להגיע להטבה ושיפור במצבו וחייו.
מדובר בשיטת טיפול ממוקדת, שהוכחה כיעילה בטיפול הן במבוגרים והן במתבגרים במגוון רחב של בעיות רגשיות, התמודדויות וקשיים נפשיים. מהלך הטיפול מותאם לקושי הספציפי בגינו הגיע אותו אדם לטיפול, וכך נתפר אישית בדיוק למידותיו וצרכיו.
הטיפול הוא קצר מועד, הישגיו משרתים את המטופל לטווח הרחוק ולעיתים נשארים עמו כצידה לכל חייו.
את הכלים הנרכשים בטיפול שומר עמו המטופל, הם זמינים עבורו ורבים מהם אוניברסאליים ומתאימים להתמודדויות רבות נוספות בהן יתקל בעתיד.


השכלה אקדמית

אני בעלת תואר ראשון בהצטיינות בפסיכולוגיה מאונ' בר אילן ותואר שני בהצטיינות M.A בחוג לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה.
התמחות בתור קצינת מבחן בשירותי מבחן לנוער בחיפה לרבות טיפול באופן פרטני בנערים אשר ביצעו עבירות שונות, מתן טיפול דינמי פרטני לנערים שביצעו עבירות מין.
הכשרה כחוקרת ילדים חקרתי ילדים במשרד לחקירות ילדים וחקירות מיוחדות השייך למשרד הרווחה, ביצעתי חקירות לילדים בגילאי 3- 14 שנפגעו בפגיעות מין ואלימות במשפחה ומחוצה לה.
קורס טיפול באמצעות CBT במסגרת בי"ח רמב"ם. הקורס העניק לי כלים להבנת דפוסי המחשבה ודפוסי ההתנהגות של האדם המטופל, הגורמים לו למצוקות ולקשיים שהוא חווה. באמצעות הקורס אני נותנת מענה טיפולי אשר מכוון לשינוי אותם דפוסים ומציאת דפוסים אדפטיביים ומטיבים יותר.
קורס טיפול תומך בתחילת החיים בבי"ח אסף הרופא. הקורס מתמקד בחוויית החולי והמוות של הילד עצמו ושל משפחתו וההתמודדות עם הבשורה המרה, הטראומה והאבל. הקורס נותן לי כלים לטפל בהורים אשר חווים התמודדות עם בשורה קשה וטראומה מכל סוג שהוא ולאו דווקא מוות וחולי.

במקביל לקליניקה שלי, אני עובדת בתור עובדת סוציאלית בבית החולים רמב"ם במחלקה לרפואה דחופה (מיון) ילדים ובמרפאת קרדיולוגיה ילדים.


ניסיון מקצועי


צור קשר עם שירלי צוק