חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

פסיכולוגית קלינית וחינוכית מדריכה ומטפלת זוגית,טיפול פרטני וזוגי במגוון בעיות עם העצמי,ביחסים,בהורות, במשפחה ובעבודה,בגישה פסיכודינמית,בראיה מערכתית, אינטגרטיבית, ממוקדת ופעילה.

תחומי התמחות

התפתחות רגשית,משברים ומעברים,בעיות משפחה וזוגיות,דכאון,אובדן,לקות למידה וקשב,הדרכת הורים, חרדה,בדידות,דילמה,שחיקה.

  • אזור טיפול:   

    נתניה, שרון, עמק חפר, חדרה
  • כתובת:   

    מושב בית יצחק, ליד נתניה
  • שפות טיפול:   

    עברית,אנגלית
  • טלפון:   


אודות שלומית בז'רנו כהן


פסיכולוגית קלינית מדריכה ופסיכולוגית חינוכית מומחית, בעלת נסיון בטיפול, ייעוץ ואבחון, של מעל 25 שנה. עוסקת בפסיכותרפיה זוגית ואישית (מבוגרים בלבד).
בטיפול מיישמת כלים המותאמים למטופל באופן גמיש, לאחר שלב קצר של הערכה. מגמת הטיפול היא לעבוד על חלקים רגשיים לא מודעים המעכבים את ההתפתחות והצמיחה, ועל חלקים תקועים בהתמודדות המעשית ביומיום. אלה באים לביטוי בשיח הפנימי עם העצמי, ובמערכות יחסים קרובות ומשמעותיות. הטיפול הוא מסע משותף, דיאלוג בונה, העוזר לגלות את מקורות הקושי ולבחור אחרת. חלק חשוב מהדרך הוא קיומו של קשר טיפולי חם, שיש בו תמיכה, פתיחות וכנות. הקליניקה היא שקטה ופרטית, ונמצאת בסביבה ירוקה ונוחה.
גישתי היא פסיכודינמית בעיקרה, ומאפשרת התבוננות של האדם על עצמו, וסיוע לו בחתירה לשינוי לו הוא זקוק. אני מאמינה ביכולת של הפרט וגם של הזוג להגיע לשיפור משמעותי ולהחלמה באמצעות תהליך של בירור אמיתי, בדיקת מנגנוני הגנה ומעצורים פנימיים, וביטוי של העולם הרגשי. כמו כן, חשובים צעדים מעשיים ומתוכננים על מנת להגיע להטבה.
מוקדים:
•טיפול פרטני סביב קשיים רגשיים, בטחון עצמי וחברתי, תחושת תקיעות, משברי חיים, קשיים בין בני זוג, ביחסי הורים-ילדים או עם משפחת המוצא, בעיות בדימוי העצמי, הגופני והמיני, דכאון וחרדה, צמיחה רגשית.
•טיפול זוגי ממוקד רגש סביב קונפליקטים זוגיים, ריחוק ובעיות תקשורת, אובדן ענין ושחיקה בקשר, קשיים באינטימיות, מעברים (כגון הולדת ילד, רילוקיישן, מחלה של בן זוג, יציאת ילדים בוגרים מהבית), עימותים חוזרים, תהליכי טרום גירושין או תיאום הורי לאחר הגירושין, בגידות וחוסר אמון. הטיפול אפשרי במגוון הזוגות - נשואים, חברים או זוגות לפני חתונה.
•הדרכת הורים - גיבוש ועיבוד קשיים בחויית ההורות, בעיות ביחסים עם ילדים - גבולות וחיזוקים, העצמת הילדים, קשיים חברתיים, דילמות חינוכיות, הורות לילדים עם צרכים מיוחדים או עם ליקויי למידה והפרעות קשב וריכוז.

במקרים המתאימים ניתן לבחור בטיפול קצר מועד ממוקד (6-18 פגישות) סביב בעיה או נושא טעון.

השכלה אקדמית

תואר שני בפסיכולוגיה קלינית של הילד באוניברסיטת בר אילן. התמחות קלינית בביה"ח איכילוב בת"א ובמרכז הרפואי לב השרון. ברקע- עבודה רבת שנים בקליניקה פרטית, בפסיכותרפיה, אבחון והדרכת הורים וכן במסגרת בריאות הנפש בקופת חולים. עסקתי גם בטיפול, אבחון והדרכה במכון גרין לפסיכולוגיה מתקדמת, ואחר כך בתחנה הפסיכולוגית בגבעת חיים. העשרה והכשרה נוספת במגוון תחומים: טיפול זוגי ומשפחתי, טיפול ממוקד קצר מועד, טיפול קוגניטיבי, גשטאלט ודמיון מודרך, "לכל אדם יש שביל", טיפול ממוקד רגשות -EFT.


ניסיון מקצועי


צור קשר