חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

פסיכולוגית קלינית וחינוכית ומטפלת זוגית. עוסקת בטיפול פרטני וזוגי, בדגש על חוויית העצמי, בעיות ביחסים בינאישיים, משפחתיים וזוגיים. שיטת העבודה- פסיכודינמית,מערכתית, ממוקדת ופעילה.

תחומי התמחות

משברים, דימוי עצמי, דכאון וחרדה, בעיות חברתיות/בינאישיות או בעבודה, אובדן, בדידות, יחסי הורים ילדים, זוגיות ומשפחה.

  • אזור טיפול:   נתניה, שרון, עמק חפר, חדרה
  • כתובת:   מושב בית יצחק, ליד נתניה
  • שפות טיפול:   עברית,אנגלית
  • טלפון:  טלפון 
  • שנות ניסיון:   28
  • טווח גילאים:   18 ועד בכלל
  • טווח מחירים:   300-450

אודות שלומית בז'רנו כהן


אני עוסקת בפסיכותרפיה, אבחון וייעוץ למעלה מ- 28 שנה.
מה קורה בטיפול ? עובדים ביחד על בעיות ומועקות במערכות יחסים, בהתפתחות האישית, החברתית והמקצועית. חושבים על אפשרויות להתמודדות המעשית ביומיום. השיחות הן דיאלוג ומסע משותף, עם תמיכה למטופל, פתיחות וכנות. גישתי מאפשרת התבוננות והיכרות של האדם עם חלקים לא מודעים בעצמו, שמניעים התנהגויות לא יעילות ותקיעויות שונות. הקשר הטיפולי חותר לפתוח מכשולים רגשיים, אשר מעכבים את המטופל מלעשות את השינוי הרצוי לו בחייו. לפי הצורך משלבים כלים מגישות נוספות- התנהגותית- קוגניטיבית, טיפול מערכתי ועקרונות של טיפול ממוקד קצר מועד.
אני מאד מאמינה ביכולת של הפרט וגם של הזוג להגיע לשיפור משמעותי ולהחלמה באמצעות תהליך של בירור אמיתי, בדיקת מנגנוני הגנה ומעצורים פנימיים, וביטוי של העולם הרגשי. כמו כן, חשובים צעדים מעשיים ומתוכננים על מנת להגיע להטבה. הקליניקה היא שקטה ופרטית, ונמצאת בסביבה ירוקה ונוחה.
תחומי התמחות עיקריים :
•טיפול פרטני - דכאון, חרדה, בטחון עצמי, דימוי עצמי, יכולות חברתיות, משברי חיים, קשיים זוגיים, משפחתיים והוריים, צמיחה רגשית.
•טיפול זוגי ממוקד רגש סביב קונפליקטים ועימותים, ריחוק וקשיי תקשורת, אובדן ענין ושחיקה בקשר, קשיים באינטימיות, מעברים (כגון הולדת ילד, רילוקיישן, מחלה של בן זוג, יציאת ילדים בוגרים מהבית), תהליכי גירושין -לפני ואחרי, בגידות וחוסר אמון. הטיפול אפשרי במגוון הזוגות - חד/דו מיניים, נשואים, חברים או זוגות לפני חתונה.
•הדרכת הורים - עיבוד קשיים בחויית ההורות, גבולות וחיזוקים, העצמת הילדים, קשיים חברתיים וחינוכיים, הורות לילדים עם צרכים מיוחדים או עם ליקויי למידה והפרעות קשב וריכוז.

במקרים המתאימים ניתן לבחור בטיפול קצר מועד ממוקד (6-18 פגישות) סביב בעיה או נושא טעון.

השכלה אקדמית

תואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטת תל-אביב, ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית של הילד באוניברסיטת בר אילן. הכשרה נוספת : טיפול זוגי ומשפחתי, טיפול ממוקד קצר מועד, טיפול קוגניטיבי, גשטאלט ודמיון מודרך, "לכל אדם יש שביל", טיפול פרטני וזוגי ממוקד רגש -EFT.


ניסיון מקצועי

התמחות קלינית בביה"ח איכילוב בת"א ובמרכז הרפואי לב השרון. ברקע- עבודה רבת שנים בקליניקה פרטית, במכון גרין לפסיכולוגיה מתקדמת, בתחנה הפסיכולוגית בגבעת חיים, ובמערך בריאות הנפש בקופת חולים. אבחון, יעוץ וטיפול בילדים, נוער ומבוגרים.


צור קשר עם שלומית בז'רנו כהן