חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

מניסיוני לא קל לפנות לפסיכולוג. אדם לא פונה סתם לטיפול. הוא פונה מתוך צורך עמוק ומצוקה אמיתית, מתוך חשש ואמביוולנטיות. חשוב שיפגוש מטפל אנושי, קשוב ואחראי מעברו השני של הקו.

  • אזור טיפול:   תל אביב וגוש דן,מרכז
  • כתובת:   פנקס 4 תל אביב
  • שפות טיפול:   עברית,אנגלית
  • טלפון:  טלפון 

אודות שלי סמית

נעים מאוד אני שלי, מטפלת במתבגרים, סטודנטים, צעירים ומבוגרים בקליניקה בצפון הישן של תל-אביב.
עבר יותר מעשור מאז שהתחלתי ללמוד פסיכולוגיה ולעסוק בעבודה טיפולית. מאז ועד היום זכיתי לפגוש עולמות פרטיים עשירים ומורכבים של בני אדם רבים. אנשים שמתמודדים עם הפרעה נפשית קשה ואנשים שנמצאים במשבר חולף. איני מפסיקה להתפעל מהעושר שקיים בכל אדם, ללמוד ממטופליי ולהתרגש מהמפגש שהמקצוע הזה מאפשר. עוד לא פגשתי שני אנשים שעולמם דומה.
אני מאמינה שבטיפול אנחנו לומדים להכיר את עצמנו בצורה אינטימית ועמוקה ביותר. אנחנו לומדים לבנות גשר בינינו לבין עצמנו, או חלקים של עצמנו שלא הכרנו. אנחנו גם לומדים ליצור גשר בינינו לבין אדם אחר ונותנים למטפל להכיר אותנו במקומות שהיו עד כה מקומות של בדידות ושל סוד. מטפל מוערך בשם אירווין יאלום הסביר שאנשים מתביישים לחשוף את פנימיותם. הם חוששים שאם יספרו על הדברים ש"יושבים עליהם" אחרים ילעגו להם ולא יבינו אותם. בטיפול הם מתחילים להבין שהדאגות שלהם הם גם הדאגות של אחרים. זאת מעין תחושת "ברוך הבא לעולם".
כתבתי קודם שאנשים לא פונים סתם לטיפול. הם פונים מתוך כאב ומצוקה, מתוך משבר, מתוך תחושה שכך אי אפשר להמשיך יותר. אי אפשר לבד. מה שעבד לי עד עכשיו כבר לא עובד יותר. כבר לא מדויק לי. ואני לא יודע כיצד להניח למה שהיה ולהתחיל לצעוד בכיוון חדש.
מזמינה אותך לקחת צעדים ראשונים יחד. מוזמנ/ת לפנות לעזרה או להתייעצות.


השכלה אקדמית

את התואר הראשון BA בפסיכולוגיה השלמתי באוניברסיטה העברית בירושלים (בהצטיינות), ובמהלכו עבדתי כמדריכה שיקומית בקהילה טיפולית לנפגעי נפש של מכון סאמיט.
את התואר השני MA בפסיכולוגיה קלינית השלמתי במכללה האקדמית תל-אביב-יפו (בהצטיינות), ובמהלכו טיפלתי במרפאה לבריאות הנפש בבי"ח איכילוב במסגרת הפרקטיקום.
התמחיתי במשך שלוש שנים בקהילה טיפולית של מכון סאמיט ולאחר מכן המשכתי להתמחות במרפאה קהילתית לבריאות הנפש בחולון.
כמו כן עבדתי בטיפול קבוצתי לילדים ונוער במכון חברים בתל אביב.
כיום מטפלת בקליניקה פרטית בתל אביב.


ניסיון מקצועי


צור קשר עם שלי סמית