חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

אני מאמינה בתהליך ובדרך ולא רק ב''קו הסיום''. בדומה לריצת מרתון , טיפול הנו דרך ארוכה אשר כרוכה ברגעים קשים וכואבים אך גם ברגעים של צמיחה,הקלה, סיפוק והנאה.

תחומי התמחות

טיפול ריגשי בשעת משבר, בעיות משפחתיות, מבוגרים, בני נוער, ייעוץ מיני, הפרעות אכילה, הדרכת הורים.

  • אזור טיפול:   

    נס ציונה והשפלה
  • כתובת:   

    נס ציונה
  • שפות טיפול:   

    עברית
  • טלפון:   


אודות שמרית גוטמן עידן

שמי שמרית עידן
אני מאמינה כי בכוחו וביכולתו של כל אחד להתקדם, להתפתח, לשנות ולהשתנות עמדות אלו מאירות את דרכי ומנחות אותי בעבודתי .
אני מטפלת בקליניקה בנס ציונה ובאם יש צורך גם בבית המטופל – בהתאמה לצרכיו האישיים של הפונה.

כיצד אני עובדת?

בעיניי הטיפול הנו מסע ייחודי ומרתק. הפונה מגיע מן המסע האישי שלו ומאפשר לי להצטרף אליו ולקחת חלק במסע זה. במסע הטיפולי אני מנסה בדיאלוג משותף למצוא את השביל הנכון עבורו ואת הדרך שתוביל אותו לשיפור באיכות חייו.
מטרתי היא להתאים את הטיפול לאנשים הפונים אלי מבחינת אופיו, אורכו והכלים בהם אני משתמשת.
בתפיסתי, השביל הטיפולי הנו שביל עליו אני והפונה צועדים יחדיו. ההליכה זה לצד זה, השפה, הקצב ועצם המפגש הם אשר מאפשרים את התהוותו של תהליך טיפולי משמעותי ומעמיק. הצעידה המשותפת מאפשרת לי לבחון יחד עם הפונה את הקשיים אותם הוא חווה ובהם הוא נתקל בחייו האישיים ובמסגרות השונות שהוא חלק מהן, כגון: משפחה, עבודה, בית-ספר ומערכות יחסים חברתיות. יחד אנו מטווים דרכים חדשות ללכת בהם, מפלסים את המהמורות והאבנים ולומדים ליצור את הדרכים המתאימות ביותר עבורו ואת אלו שיובילו אותו לשינוי משמעותי בחייו.

גוף ונפש - טיפול וייעוץ בתחום המיני, הפרעות אכילה ועובדה עם ספורטאים.
גוף ונפש - עבורי הם השלם. לא ניתן להתייחס לזה בלי לתת את הדעת לזו ולהפך.
בשנים האחרונות למדתי במספר תוכניות שעוסקות בקשר זה ממספר היבטים (הפרעות אכילה, טיפול מיני) ובנוסף על כך מאז היותי נערה צעירה אני עוסקת בריצה למרחקים ארוכים למעלה מ-20 שנה ואני מאמינה גדולה בקשר בין גוף לנפש ובתרומתם ההדדית.
ייעוץ בתחום המיני - מיניות ואינטימיות הן שפה. אין מי שלא זקוק להכרה וליכולת לדבר בשפה זו: ילדים, נוער, הורים לילדים וזוגות . למרות זאת נראה שרבים מתקשים בה. בעבודתי אני מאפשרת שיח פתוח בנושאים אלו. מעבירה ידע רלוונטי על פי הצורך וכן מסייעת בפתרון בעיות.ם
פעילות גופנית תורמת רבות לשיפור בהפרעות במצב הרוח, להפחתת דיכאון ולהקלה משמעותית בהפרעות חרדה. בנוסף על כך , פעילות גופנית מהווה כלי לשיפור מיומנויות כמו, התמודדות עם קשיים, דחיית סיפוקים, קבלת סמכות ושיפור וחיזוק הדימוי העצמי.
את האמונה בכלי זה ואהבתי הגדולה אליו תרגמתי לידע מקצועי לאחר שהוסמכתי ע"י מכון ווינגייט כמדריכת אימון גופני וכושר (ילדים ומבוגרים), מדריכת פילאטיס ורכיבה על אופני סטודיו (ספינינג). שילוב הידע והניסיון שלי בשני התחומים מאפשר לי לעבוד גם עם ספורטאים מקצועיים וחובבנים ואנשים שזוהי שפתם.השכלה אקדמית

אני בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת תל-אביב (MSW), בוגרת התוכנית בפסיכותרפיה בגישה הדינאמית הממוקדת, כמו כן סיימתי תוכנית עיונית בטיפול בהפרעות אכילה ולימודים עיוניים בטיפול מיני באוניברסיטת בר אילן. אני עוסקת בטיפול רגשי למבוגרים, זוגות ונוער, ייעוץ בנושאי מיניות הדרכת הורים ועבודה עם ספורטאים.
בנוסף להכשרתי בתחום הטיפול הנפשי אני מוסמכת כמדריכת אימון גופני וכושר מטעם מכון וינגייט(ילדים ומבוגרים), מדריכת פילאטיס ורכיבה על אופני סטודיו (ספינינג).
לעבודתי אני מביאה את ניסיוני הרב עם מגוון רחב של אוכלוסיות: הורים, ילדים, בני נוער ובני גיל הזהב.
בין היתר יזמתי והפעלתי פרויקט של פעילות גופנית לצעירים המתמודדים עם מחלות נפש, עבדתי עם נוער בסיכון בתל-אביב, עם ילדים ואמהות חד הוריות ועם קשישים בקהילה.
שילוב הידע והניסיון שלי בשני התחומים מאפשר לי להרחיב את הכלי הטיפולי ולהתאימו לצרכים השונים, לאופי, לגיל ולמצב של הפונים אלי.


ניסיון מקצועי


צור קשר