<<חזור לחיפוששמרית עידן (גוטמן)


שמרית עידן (גוטמן)

עובדת סוציאלית


אני מאמינה בתהליך ובדרך ולא רק ב''קו הסיום''. בדומה לריצת מרתון , טיפול הנו דרך ארוכה אשר כרוכה ברגעים קשים וכואבים אך גם ברגעי סיפוק והנאה.


תחומי התמחות:
טיפול דינאמי ממוקד, טיפול בשילוב פעילות גופנית וספורט,בעיות משפחתיות, מבוגרים, בני נוער, הפרעות אכילה, בריאות הנפש, אמהות חד הוריות


צור קשר עם שמרית עידן (גוטמן)שמי שמרית עידן
אני מאמינה כי בכוחו וביכולתו של כל אחד להתקדם, להתפתח, לשנות ולהשתנות עמדות אלו מאירות את דרכי ומנחות אותי בעבודתי עם הפונים.
אני מטפלת בקליניקות ברחובות ובביצרון, בשטחים פתוחים ובחיק הטבע – בהתאמה לצרכיו האישיים של הפונה.

כיצד אני עובדת?

בעיניי הטיפול הנו מסע ייחודי ומרתק. הפונה מגיע מן המסע האישי שלו ומאפשר לי להצטרף אליו ולקחת חלק במסע זה. במסע הטיפולי אני מנסה בדיאלוג משותף עם הפונה למצוא את השביל הנכון עבורו ואת הדרך שתוביל אותו לשיפור באיכות חייו.
מטרתי היא להתאים את הטיפול לאנשים הפונים אלי מבחינת אופיו, אורכו והכלים בהם אני משתמשת.
בתפיסתי, השביל הטיפולי הנו שביל עליו אני והפונה צועדים יחדיו. ההליכה זה לצד זה, השפה, הקצב ועצם המפגש הם אשר מאפשרים את התהוותו של תהליך טיפולי משמעותי ומעמיק. הצעידה המשותפת מאפשרת לי לבחון יחד עם הפונה את הקשיים אותם הוא חווה ובהם הוא נתקל בחייו האישיים ובמסגרות השונות שהוא חלק מהן, כגון: משפחה, עבודה, בית-ספר ומערכות יחסים חברתיות. יחד אנו מטווים דרכים חדשות ללכת בהם, מפלסים את המהמורות והאבנים ולומדים ליצור את הדרכים המתאימות ביותר עבורו ואת אלו שיובילו אותו לשינוי משמעותי בחייו.

גוף ונפש - פעילות גופנית וטיפול

מאז היותי נערה צעירה אני עוסקת בפעילות גופנית ואני מאמינה גדולה בקשר בין גוף לנפש וביכולתה של הפעילות הגופנית לסייע ולהקל על מכאובים רגשיים ולתרום בבניית הביטחון האישי.
פעילות גופנית תורמת רבות לשיפור בהפרעות במצב הרוח, להפחתת דיכאון ולהקלה משמעותית בהפרעות חרדה. בנוסף על כך , פעילות גופנית מהווה כלי לשיפור מיומנויות כמו, התמודדות עם קשיים, דחיית סיפוקים, קבלת סמכות ושיפור וחיזוק הדימוי העצמי.
את האמונה בכלי זה ואהבתי הגדולה אליו תרגמתי לידע מקצועי לאחר שהוסמכתי ע"י מכון ווינגייט כמדריכת אימון גופני וכושר (ילדים ומבוגרים), מדריכת פילאטיס ורכיבה על אופני סטודיו (ספינינג). שילוב הידע והניסיון שלי בשני התחומים מאפשר לי להרחיב את הכלי הטיפולי ולהתאימו לצרכים השונים, לאופי, לגיל ולמצב של הפונים אלי.


אני בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת תל-אביב (MSW), מטפלת בגישה הדינאמית הממוקדת, כמו כן אני עוסקת בטיפול רגשי המשלב פעילות גופנית ואימוני כושר ובנוסף להכשרתי בתחום הטיפול הנפשי אני מוסמכת כמדריכת אימון גופני וכושר מטעם מכון וינגייט(ילדים ומבוגרים), מדריכת פילאטיס ורכיבה על אופני סטודיו (ספינינג). לעבודתי אני מביאה את ניסיוני הרב עם מגוון רחב של אוכלוסיות: הורים, ילדים, בני נוער ובני גיל הזהב.
בין היתר יזמתי והפעלתי פרויקט של פעילות גופנית לצעירים המתמודדים עם מחלות נפש, עבדתי עם נוער בסיכון בתל-אביב, עם ילדים ואמהות חד הוריות ועם קשישים בקהילה.
שילוב הידע והניסיון שלי בשני התחומים מאפשר לי להרחיב את הכלי הטיפולי ולהתאימו לצרכים השונים, לאופי, לגיל ולמצב של הפונים אלי.

<<חזור לחיפוש