חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

אני מטפלת בבוגרים (18+) ובגיל הזהב, בגישה דינאמית וCBT, טיפולים ארוכי וקצרי טווח. אני מאמינה שלצד כל קושי ניתן למצוא את הדרך לחיים עם משמעות וסיפוק, ושבטיפול נוכל ביחד לגלות אותה.

  • אזור טיפול:   שפלה,מרכז
  • כתובת:   לוד
  • שפות טיפול:   עברית,אנגלית
  • טלפון:  טלפון 

אודות שרה קטן

אני פסיכולוגית שיקומית מומחית. לאורך השנים עבדתי עם מגוון אוכלוסיות (מבוגרים עם הפרעות קשב, אנשים המתמודדים עם מחלות, תאונות, פוסט טראומה ועוד) ובשיטות שונות. כדוברת אנגלית שפת אם (ילידת אמריקה), וישראלית מזה שנים, אני מטפלת בעברית ובאנגלית, ומכירה היטב את שתי התרבויות. בעיני טיפול הינו מסע ייחודי בו אני מתאימה את הגישה והכלים לאדם היושב מולי, תוך שיח פתוח בגובה העיניים. המפגש הטיפולי הוא הזדמנות ליצור מרחב בו ניתן להתבונן פנימה, לכאוב, לחוש, להבין ולצמוח. אני מאמינה כי היכרות טובה יותר עם עצמנו מאפשרת לנו להגשים את עצמנו באופן מלא.

מעבר לטיפול דינאמי ו-CBT קלאסי, עברתי הכשרה גם בתרפית ACT – גישה המשלבת תהליכי מיינדפולנס וקשיבות לצד תהליכי מחוייבות לפעולות בעלי ערך אישי, ו-EMDR-שיטה מבוססת מחקר המיועדת לטיפול בפוסט טראומה וכמו כן מאפשרת עיבוד מחדש של אירועים קשים נוספים.

אנשים המתמודדים עם פוסט טראומה לעיתים קרובות חווים רמות חרדה גבוהות כשנזכרים באירוע, דריכות, סיוטים ונמנעים מסיטואציות המזכירות את האירוע הטראומתי. התמחתי במספר גישות שהוכחו כיעילות בטיפול בסמפטומים אלו (PE, EMDR, SEE-FAR CBT ), ומאפשרות לתת מענה מדוייק לקשיים שהמטופל חווה.

בנוסף, התמחיתי בטיפול נוירופסיכולוגי, המתייחס לקשר בין מוח ונפש ומשלב היבטים רגשיים וכלים מעשיים להתמודדות עם קשיי קשב, זיכרון ותפקוד ניהולי. טיפול זה רלוונטי במיוחד לאנשים שעברו פגיעת ראש או מתמודדים עם מחלה נוירולוגית, וגם לאנשים המתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז.

הגיל השלישי חובה בתוכו התמודדויות ייחודיות, הכוללות שינויים במוקדי החיים, במצב בריאותי ולעיתים אף במצב קוגניטיבי. הניסיון שלי מאפשר לי להתיחס להיבטים שונים של שינויים אלו, וכך לסייע בהסתגלות לשינויים בתקופת חיים מיוחדת זו.

אמנם לא פשוט לפנות לטיפול, אך חשוב לזכור שאין צורך להתמודד לבד עם אתגרים רגשיים. אשמח להיות שותפה בדרך.


השכלה אקדמית

תואר שני (M.A.) בהצטיינות, בנוירופסיכולוגיה שיקומית, מהאוניברסיטה העברית בירושלים
תואר ראשון (B.A) בהצטיינות יתרה, בפסיכולוגיה, מהאוניברסיטה העברית בירושלים


ניסיון מקצועי

כיום אני עובדת בקליניקה פרטית בלוד, ובמחלקת אשפוז יום שיקומי בבית החולים השיקומי בתל השומר (עם אנשים לאחר פגיעות אורתופדיות, נוירולוגיות, פגיעות ראש).

בעבר עבדתי גם ב:
מרפאה הנוירולוגית בבית החולים תל השומר (כולל עבודה עם חולי אפילפסיה)
מרפאת "פוקוס" למבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז, המערך הפסיכיאטרי של המבוגר, בית החולים תל השומר
מרפאת בריאות הנפש למבוגרים בבית החולים הדסה עין כרם


צור קשר עם שרה קטן