חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

''עם כל כמה שהחיים מורכבים, שהנפש היא מורכבת, שקשר בין אנשים הוא מורכב, טיפול יכול לעזור לאדם לבדוק עם עצמו מה טוב עבורו, ולעזור לו למצוא את הכוח לבחור במה שמצא.''

תחומי התמחות

בריאות הנפש,חרדה ופוביה,דיכאון,אבל ואובדן,לקויות למידה קשב וריכוז,הדרכת הורים,התמודדות עם משברי חיים,פעוטות

  • אזור טיפול:   ירושלים
  • כתובת:   החלוץ 35 ירושלים
  • שפות טיפול:   עברית
  • טלפון:  טלפון 

אודות תהלה אלזס-רגב

שלום, שמי תהלה, ואני פסיכולוגית קלינית. אני עובדת בקליניקה בירושלים: מטפלת בילדים ומבוגרים בטיפול דינמי ובטיפול קוגניטיבי-התנהגותי, ונותנת הדרכת הורים.
במסגרת ההתמחות עבדתי במרפאה הקהילתית למבוגרים של צפון ירושלים ובמחלקת גברים בביה"ח 'הרצוג'; ב MA למדתי פסיכולוגיה קלינית של הילד ועבדתי בפרקטיקום במסגרות חינוכיות ובמסגרות קליניות של ילדים ונוער.
אני בוחרת להציג כאן את הפרטים הרלבנטיים לתחום המקצועי ולא מהיסטוריה האישית ותחומי הענין שלי. הרציונל מאחורי בחירה זו הוא האמונה שכך יישאר בטיפול יותר מרחב למטופל להביא את המחשבות שלו והניחושים שלו עצמו לגבי, בלי שייחסם מראש עם עובדות המציאות. למשל, אם מטופל אחד רואה אותי כבת 50 שילדיה בוגרים ועזבו את הבית; ומטופלת אחרת רואה אותי כבת 25 שעדיין גרה עם ההורים, זה נראה בעיני חשוב מאוד - עבורם ועבורי - להבנת העולם הפנימי של כל אחד מהם, הרבה יותר מהשאלה מי מהם "צודק" במציאות.
למי שלא רגיל לסיטואציה הטיפולית העיקרון הזה יכול להיראות מגוחך או מכעיס; אבל אני מרגישה שפגישת טיפול היא באמת שונה, גם בהגדרה וגם במהות, מסוגי אינטראקציות אחרות שאנו נפגשים איתן ביום-יום שלנו. יש כאן שניים, אך לא במקומות זהים: האחד - המקום הוא עבורו, עבור מה שיבחר להביא; השני - הוא הנושא באחריות לשמוע, להרגיש, לכבד ולשמור על המקום.


השכלה אקדמית

השכלה
מוכרת על ידי מועצת הפסיכולוגים כפסיכולוגית קלינית מומחית (רישיון מומחה 27-31068).

מאז 2006 - מוכרת ע"י מועצת הפסיכולוגים כפסיכולוגית מוסמכת (מס' רישיון 27-8137).

MA בפסיכולוגיה קלינית של הילד באוניברסיטה העברית ירושלים, בהצטינות, 2005.

BA בפסיכולוגיה ובמוזיקולוגיה באוניברסיטה העברית ירושלים, בהצטינות יתרה, 1999.

ניסיון מקצועי
מאז 2009 - עבודה בקליניקה פרטית בירושלים.

4 שנות התמחות בפסיכותרפיה במבוגרים במרפאה לבריאות הנפש של צפון ירושלים. התמחיתי בטיפול דינמי ובטיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT).

3 שנות פרקטיקום ב MA בפסיכולוגיה קלינית של הילד, בבתי ספר ובתחנה לטיפול בילד ובנוער ע"ש אילן בירושלים (תחנת החי"ש) - טיפול במצוקה נפשית ובבעיות התנהגות אצל ילדים ונוער, במקביל להדרכת הורים.

9 שנים של ניהול תוכנית "חלונות" - תוכנית פנאי שיקומית לאנשים המתמודדים עם הפרעות נפשיות, במינהל קהילתי פסגת זאב ומינהל קהילתי נוה יעקב.


ניסיון מקצועי


צור קשר עם תהלה אלזס-רגב